هم اکنون مرحله اخذ پروانه ساختمانی برای ۳۰۰ واحد مسکونی در برخی روستاهای متقاضی از جمله "دوزالوم، حاجی قوشان، تنگلی، گدم آباد و تقی آباد " در حال انجام است.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گنبدکاووس گفت که حدود ۲ هزار نفر از جوانان مناطق روستایی این شهرستان مرزی در طرح مسکن جوانان و سامانه بنیاد مسکن ثبت نام کردند که ساخت مسکن این خانه‌ها پس از احراز صلاحیت توسط شوراها و دهیاران شروع خواهد شد.

مرتضی صابری اظهار داشت: هم اکنون مرحله اخذ پروانه ساختمانی برای ۳۰۰ واحد مسکونی در برخی روستاهای متقاضی از جمله “دوزالوم، حاجی قوشان، تنگلی، گدم آباد و تقی آباد ” در حال انجام است.
وی از شروع ساخت ۷۰ واحد مسکن جوانان در روستای حاجی قوشان گنبدکاووس تا مرحله سقف خبر داد و اضافه کرد: علاوه بر این مرحله نخست عملیات اجرایی ساخت ۴۲ واحد مسکونی در روستای تقی آباد این شهرستان که ۲۳۰ ثبت نام کننده داشته است، از امروز شروع شد.
صابری گفت: ساخت مسکن در روستای تقی آباد در یک قطعه زمین پنج هزار مترمربعی تحویلی از اداره راه و شهرسازی گلستان و در قطعات ۲۰۰ متری (هر قطعه ۲ واحد با زیربنای ۷۵ مترمربع) انجام خواهد شد.
مدیر بنیاد مسکن گنبدکاووس ادامه داد: بررسی صلاحیت افراد ثبت نام کننده بر عهده اعضای شورا و دهیار روستا است و به محض تایید افراد، عملیات ساخت مسکن آنها توسط بنیاد شروع خواهد شد.

  • منبع خبر : ایرنا