هم اکنون مرحله اخذ پروانه ساختمانی برای ۳۰۰ واحد مسکونی در برخی روستاهای متقاضی از جمله "دوزالوم، حاجی قوشان، تنگلی، گدم آباد و تقی آباد " در حال انجام است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا : مرتضی صابری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون مرحله اخذ پروانه ساختمانی برای ۳۰۰ واحد مسکونی در برخی روستاهای متقاضی از جمله “دوزالوم، حاجی قوشان، تنگلی، گدم آباد و تقی آباد ” در حال انجام است.

وی از شروع ساخت ۷۰ واحد مسکن جوانان در روستای حاجی قوشان گنبدکاووس تا مرحله سقف خبر داد و اضافه کرد: علاوه بر این مرحله نخست عملیات اجرایی ساخت ۴۲ واحد مسکونی در روستای تقی آباد این شهرستان که ۲۳۰ ثبت نام کننده داشته است، از امروز شروع شد.

صابری گفت: ساخت مسکن در روستای تقی آباد در یک قطعه زمین پنج هزار مترمربعی تحویلی از اداره راه و شهرسازی گلستان و در قطعات ۲۰۰ متری (هر قطعه ۲ واحد با زیربنای ۷۵ مترمربع) انجام خواهد شد.

مدیر بنیاد مسکن گنبدکاووس ادامه داد: بررسی صلاحیت افراد ثبت نام کننده بر عهده اعضای شورا و دهیار روستا است و به محض تایید افراد، عملیات ساخت مسکن آنها توسط بنیاد شروع خواهد شد.

وی سقف تسهیلات پیش بینی شده برای ساخت هر واحد مسکونی در طرح مسکن جوانان روستایی را ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: از این مبلغ یک میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه طرح مقاوم سازی مسکن روستایی، ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه و ۳۰۰ میلیون ریال نیز وام قرض الحسنه بانک مهر اقتصاد است.

صابری افزود: علاوه بر این مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال نیز وام با کامزد ۱۸ درصد توسط بانک سپه پیش بینی شده که دریافت آن توسط افراد اختیاری است ضمن اینکه بخشی از هزینه ساخت مسکن نیز توسط مالکان باید تامین شود.

شهرستان گنبدکاووس ۳۷۵ هزار نفر جمعیت دارد که در ۲ نقطه شهری و ۱۶۷ روستای دارای کُد شناسایی سکونت دارند.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا