جانشین فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: قاتل ۱۹ ساله ای که یکشنبه شب با قتل جوانی در استان گلستان، متواری شده بود، در سمنان دستگیر شد.

سرهنگ سیدعلی میراحمدی دوشنبه شب، اظهار کرد: شب گذشته طبق اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر اینکه فردی در یکی از شهرستان‌های استان گلستان جوان ۲۰ ساله‌ای را به قتل رسانده و متواری شده است به سرعت طرح مهار توسط ماموران انتظامی استان سمنان به مرحله اجرا درآمد.

وی ادامه داد: ماموران پاسگاه آبخوری شهرستان سمنان با هوشیاری و تیزبینی به بررسی خودروهای عبوری اقدام کردند و در این بین به یک دستگاه پراید با سه سرنشین مشکوک شدند و برای بررسی بیشتر آن را متوقف کردند.

سرهنگ میراحمدی با بیان اینکه پلیس به یکی از سرنشینان که از ناحیه پا دچار جراحت بود مشکوک شد، اضافه کرد: با بررسی دقیق و همه جانبه موضوع مشخص شد وی قاتل فراری از استان گلستان است که دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شد.

وی از اعتراف متهم ۱۹ ساله به قتل در نتیجه تحقیقات فنی پلیس خبر داد و گفت: قاتل انگیزه خود از ارتکاب جنایت را اختلافات شخصی عنوان کرده است.

جانشین فرمانده انتظامی استان کاهش تاب آوری جوانان در مقابل هیجانات و عصبانیت لحظه‌ای را یکی از عوامل اصلی چنین حوادث تلخی قلمداد و اظهار امیدواری کرد: آموزش‌های پیشگیرانه با هدف کنترل خشم در جوانان و نوجوانان می تواند نقش به‌سزایی در کاهش اینگونه جرایم داشته باشد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا