مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: تاکنون هزار و ۶۰۰ فروشگاه عرضه مواد غذایی در استان برای اجرای طرح کالابرگ الکترونیکی ثبت نام و فعالیت خود را از دو روز قبل آغاز کرده‌اند.

حسینعلی خواجه‌مظفری روز دوشنبه به خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار کرد: علاوه بر این، ۵۰۰ فروشگاه دیگر در استان برای مشارکت در این طرح ثبت‌نام کرده و در انتظار اتصال به سامانه این طرح هستند.

وی ادامه داد: با بازدیدهای میدانی که از سوی کارشناسان این اداره کل در سطح استان انجام شده، اجرای طرح سراسری کالابرگ الکترونیکی در گلستان روند مناسب و قابل قبولی را طی می‌کند.

دبیر ستاد اجرایی طرح کالابرگ الکترونیکی در گلستان یادآورشد: فروشگاه‌هایی که متقاضی مشارکت در طرح کالابرگ الکترونیکی هستند، می‌توانند برنامه (اپلیکیشن) «شما» را نصب و درخواست خود را ثبت و ارسال کنند.

وی گفت: استفاده از مزایای این طرح به صورت اختیاری بوده و دهک‌های اول تا سوم زیر پوشش نهادهای کمیته امداد و بهزیستی با استفاده از طرح کالابرگ، شامل ٢٠ درصد افزایش یارانه خواهند شد.

به گفته وی در این طرح، امکان خرید اعتباری ۱۰ قلم کالای اساسی شامل ماست، شیر، پنیر، قند و شکر، ماکارونی، روغن مایع، برنج، مرغ و تخم مرغ تا سقف مبلغ یارانه خانوار از فروشگاه‌های عامل، یک ماه زودتر از تاریخ واریز نقدی برای هر خانوار واجد شرایط درخواست کننده، فراهم است.

۵۳ درصد از جمعیت گلستان مشمول طرح کالابرگ الکترونیکی

خواجه‌مظفری گفت: ۵۳ درصد از جمعیت استان گلستان مشمول طرح کالابرگ الکترونیکی هستند و می‌توانند از مزایای این طرح مهم بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: بیشترین جمعیت مشمول طرح کالابرگ الکترونیکی با ۶۷ درصد مربوط به شهرستان مراوه‌تپه و کمترین جمعیت مشمول این طرح با ۳۲ درصد به گرگان مرکز استان اختصاص دارد.

براساس اعلام اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، یارانه نقدی دولت به حساب حدود ۶۰۰ هزار خانوار گلستانی واریز می‌شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا