دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر گلستان از ثبت بیش از ۲۹۳ هزار اقامت نوروزی در مراکز اقامتی رسمی، غیررسمی و اضطراری استان خبر داد.

محمدجواد ساوری گفت: از آغاز طرح نوروزی یعنی ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۲ تا پایان روز (۹ فروردین‌) تعداد ۲۹۳ هزار و ۵۶۵ نفر-شب اقامت در مراکز اقامتی رسمی، غیررسمی و اضطراری استان به ثبت رسید.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان با اشاره به این‌که در این مدت ۱۶۸ هزار و ۱۰۶ نفر-شب در مراکز اقامتی رسمی استان اسکان داشتند، یادآور شد: در بین اقامتگاه‌های رسمی استان، بیشترین اقامت ثبت‌شده در طرح نوروزی مربوط به اقامتگاه‌های بوم‌گردی و سنتی سطح استان با ۳۸ هزار و ۲۵۰ نفر-شب اقامت معادل ۲۳درصد از مجموع اقامت استان است.

او در ادامه افزود: در ۱۵ روز اخیر ۱۲۲ هزار و ۱۲۲ نفر اقامتگاه‌های غیررسمی سطح استان را برای اقامت انتخاب کردند و ۳۳۳۷ نفر نیز در اقامتگاه‌های اضطراری اسکان داده شدند.

ساوری افزود: از ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۲ تا پایان روز ۹ فروردین‌ماه ۴میلیون و ۹۷۶ هزار و ۱۷۹ بازدید از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و توریستی استان به ثبت رسیده است.

او گفت: در بین جاذبه‌های گردشگری استان، بیشترین بازدید در طول مدت طرح نوروزی با ۲میلیون و ۵۶۶ هزار و ۴۴۶ بازدید مربوط به جاذبه‌های طبیعی استان بوده است.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر گلستان بیان کرد: ۷۶۰ هزار و ۴۳۳ بازدید هم از زیرساخت‌های گردشگری استان، ۵۲۹ هزار و ۳۰۸ بازدید نیز از اماکن تاریخی و موزه‌ها، ۷۶۷ هزار و ۹۱۵ بازدید از اماکن تفریحی، ۶۹ هزار و ۵۲۳ بازدید از مراکز صنایع‌دستی و ۲۸۲ هزار و ۵۵۴ بازدید از اماکن مذهبی گلستان به ثبت رسید.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان