وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دولت آیت الله رییسی با عزم بلند و شبانه روزی در حال تلاش برای رفع مسائل و مشکلات است از رسانه ها خواست در کنار دولت به تحقق این مهم کمک کنند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا : وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه دولت آیت الله رییسی با عزم بلند و شبانه روزی در حال تلاش برای رفع مسائل و مشکلات است از رسانه ها خواست در کنار دولت به تحقق این مهم کمک کنند.

محمدمهدی اسماعیلی عصر جمعه در مراسم بزرگداشت روز خبرنگار و تحلیل از اصحاب رسانه استان گلستان که در دانشگاه گنبدکاووس برگزار شد، افزود: رسانه ها با روایت صحیح از عملکرد دولت باعث افزایش امید در جامعه شوند.

وی گفت: دکتر رییسی در یک‌سال گذشته به ۳۱ استان کشور سفر کرد و با بررسی مسائل و مشکلات استان ها و شنیدن صدای مردم تصمیمات لازم را برای حل آن‌ها صادر کرد.
اسماعیلی اضافه کرد: مجموعه دولت خود را موظف به پاسخ گویی و حمایت از خبرنگاران می داند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر ضرورت رفع مسائل و مشکلات خبرنگاران، گفت: لایحه نظام جامع روزنامه نگاری و رسانه که در دولت های گذشته مطرح اما عملی نشد در دولت مردمی آیت الله رییسی و در کمیسیون فرهنگی دولت تصویب و به زودی به مجلس شورای اسلامی ارسال خواهد شد.

وی ادامه داد: یکی از مهمترین بخش‌های کار در رسانه مقابله با جنگ نرم دشمنان است.
اسماعیلی افزود: رسانه ها باید با انعکاس درست و واقعی موفقیت ها و عملکرد نظام و دولت مانع انگاره های نادرست دشمن در خصوص روایت ها شوند.

وی ادامه داد: رسانه ها باید با صداقت و اخلاق حرفه‌ای و تقید به منابع ملی مسائل و واقعیت ها را روایت‌گری کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه مسائل و مشکلات در جامعه از گذشته تا الان وجود داشته و دارد، گفت: رسانه ها در راستای جهاد تبیین فقط واقعیت ها را منعکس و از سفیدنمایی یا سیاه نمایی پرهیز کنند.
اسماعیلی افزود: خیلی ها دوست دارند که ملت و جامعه ایران را جامعه ای به بن بست رسیده معرفی کنند و برای این هدف خود انگاره‌ شواهد خلق می کنند.

وی اضافه کرد: واقعیت این است که جامعه ایرانی پرنشاط و امیدوار است که با عزم جزم خود بدنبال فتح قله ها است.

اسماعیلی ادامه داد: اطلاع رسانی از روحیه نشاط و امیدواری باید مورد توجه رسانه های انقلابی قرار گیرد و آنها با روایت صحیح و واقعی آنرا منعکس کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: دولت سیزدهم همه توان خود را برای رفع همه کمبودها و مشکلات در حوزه‌ های مختلف بکار گرفته زیرا ملت ایران ۴۳ سال از زمان انقلاب تاکنون پایبند به آرمان ها و اهداف انقلاب اسلامی بوده و خدمت به چنین ملتی مایه افتخار است.

اسماعیلی افزود: رسانه ها باید این مقاومت‌ و ایستادگی ملت را به رخ جهانیان بکشند و از منابع ملی کشور در برابر هجمه و توطئه های دشمنان دفاع کنند.

وی همچنین از تدوین بسته های حمایتی از خبرنگاران در حوزه‌ مسکن، بیمه و راه اندازی صندوق حمایت و پرداخت تسهیلات به این قشر خبر داد و اظهار امیدواری کرد: با تصویب لایحه نظام جامع رسانه‌ای در مجلس شورای اسلامی مشکلات خبرنگاران کاهش یابد.

وی گفت: دولت آیت‌الله رییسی همدل و منسجم، سرباز نظام و رهبری هستند و با افتخار برای رفع مشکلات کشور در همه بخش ها گام برمی دارند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین گفت که به عنوان نماینده دولت به دنبال توسعه گلستان به عنوان پیشانی اقدامات توسعه‌ ای خود بویژه در توسعه روابط با کشورهای آسیای میانه است.

وی همچنین قول ساخت یک مجتمع فرهنگی در گنبدکاووس و برگزاری چند مراسم بزرگداشت ویژه مشاهیر این شهرستان داد و گفت: زندگی مسالمت آمیز همراه با وحدت و انسجام این اقوام به مذاهب در استان گلستان بویژه گنبدکاووس مایه افتخار و مباهات نظام جمهوری اسلامی است.

وی گفت: دولت نگاه ویژه به اقوام و مذاهب دارد و بزودی رایزن فرهنگی در کشور مصر از برادران اهل سنت انتخاب و معرفی خواهد شد.

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای شرکت در آیین گرامیداشت روز خبرنگار صبح امروز جمعه وارد گلستان شد.

بازدید از تالار مرکزی فرهنگی _ هنری در حال ساخت گرگان، حضور در نماز جمعه، دیدار با استاندار و نماینده ولی فقیه از برنامه‌های صبح امروز محمدمهدی اسماعیلی در گلستان بود.

استان گلستان ۴۲ پایگاه خبری، ۱۳۶ دفتر رسانه‌ای شامل خبرگزاری، نشریه چاپی و الکترونیکی و ۱۶۵ نماینده نشریه سراسری فعال دارد.

  • منبع خبر : ایرنا