رییس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای گنبدکاووس از افتتاح مرکز فنی و حرفه‌ای بانوان این شهرستان با پوشش دهی شرق استان در هفته دولت خبر داد و گفت: ۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز این مرکز نیاز است.

محمود نیازی اظهارکرد: عملیات ساخت تنها مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بانوان شرق گلستان در گنبدکاووس شامل کارگاه‌های متنوع آموزشی و فضای اداری با زیربنای ۲ هزار و ۳۴۷ متر مربع از سال ۱۳۹۰ آغاز شد و هم اینک ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود: با توجه به طولانی شدن مدت ساخت مرکز فنی و حرفه‌ای بانوان گنبدکاووس از محل دور نخست سفر رییس جمهور به استان ۹۰ میلیارد ریال برای تکمیل آن مصوب شد و تخصیص یافت.

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای گنبدکاووس ادامه داد: علاوه بر آن در بازدید نمایندگان نهاد ریاست جمهوری بیش از ۲۰ میلیارد ریال دیگر برای فضاسازی این مرکز تخصیص یافت و طبق قول پیمانکار تا هفته دولت امسال شاهد افتتاح آن برای دسترسی بهتر بانوان به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای خواهیم بود.

نیازی گفت: تاکنون در دولت سیزدهم بیش از ۱۱۱ میلیارد ریال برای عملیات ساخت مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای بانوان گنبدکاووس جذب شده است.

وی ادامه داد: همچنین برای تجهیز کارگاه‌های پیش بینی شده در این مرکز برای آموزش‌ در حرفه‌های مختلف و مهارت‌های نوین در رشته‌های پرکاربرد مانند آموزش هوش مصنوعی و اینترت اشیا و برنامه ریزی و تعمیرات تلفن همراه و رایانه نیازمند ۴۰ میلیارد ریال اعتبار هستیم.

نیازی اظهارکرد: مدیرکل فنی و حرفه‌ای گلستان در بازدید روز گذشته خود از مرکز در حال ساخت فنی و حرفه‌ای خواهران گنبدکاووس قول تخصیص ۲۰ میلیارد ریال برای تجهیز این مرکز را داد.

وی گفت: در مرکز فنی و حرفه‌ای دولتی برادران و ۱۳۴ مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای آزاد در گنبدکاووس ۱۷۱ رشته مهارتی مختلف به علاقمندان آموزش داده می‌شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا