مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان گفت: مردم مناطق کم‌برخوردار گلستان در قالب طرح ۲۰۲۰ به طور رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.

فرهاد سمیعی پیش از ظهر امروز چهارشنبه ۴ آبان در همایش گرامیداشت هفته بیمه سلامت، اظهار کرد: بیمه سلامت از لحاظ کمی در وضعیت مطلوبی قرار گرفته و خوشبختانه در حال حاضر فرد فاقد بیمه در استان گلستان وجود ندارد مگر آنکه کسی خود تمایلی به پوشش بیمه‌ای نداشته و بر این اساس مراجعه نکرده است.

وی طرح های حمایتی بیمه سلامت را رضایتبخش و امیدآفرین خواند و افزود: بیمه سلامت طرح‌های حمایتی متعددی را برای بیمه شدگان در نظر گرفته و به سمت کیفی‌سازی خدمات در حال حرکت است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گلستان از اجرای طرح ۲۰۲۰ در مناطق کم برخوردار استان گلستان اشاره کرد و یادآور شد: این طرح در قالب تفاهم‌نامه چندجانبه بین سازمان بیمه سلامت و تعدادی از دستگاه‌های اجرایی در حال اجرا است و بر اساس این طرح مردم مناطق کم‌برخوردار به طور رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار می‌گیرند.

سمیعی به راه‌اندازی صندوق بیماری‌های خاص و صعب‌العلاج اشاره کرد و متذکر شد: در این صندوق پنج هزار میلیارد تومان اعتبار در راستای حمایت از بیماران خاص و صعب‌العلاج در نظر گرفته شده که این اعتبار بسیار مناسب است و بیماران خاص و ویژه‌ای که هیچ پوشش بیمه‌ای ندارند از این طریق تحت حمایت قرار می‌گیرند.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا