مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گلستان با اشاره به شروع فصل برداشت محصولات کشاورزی، از صادرات یک محموله ۲۵ تنی سیب زمینی تازه استان به مقصد کشور قزاقستان خبرداد.

عادل مصدقی در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: صادرات نخستین محموله‌های سیب زمینی گلستان از مرز اینچه برون در حال انجام است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان با اشاره به شروع فصل برداشت محصولات کشاورزی و جابجایی آنها، از صادرات یک محموله ۲۵ تنی از محصول سیب زمینی تازه استان به مقصد کشور قزاقستان در روز جاری خبر داد.

وی بیان کرد: پیش از فصل برداشت محصولات کشاورزی، محصول سیب زمینی و سایر صیفی جات از مرز اینچه برون به کشورهای آسیای میانه از جمله قزاقستان صادر شده است.

مصدقی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون هم بالغ بر ۷۴ هزار و ۴۶۰ تن کالا به دنبال سه هزار و ۳۴۶ تردد از این مرز توسط ناوگان ایرانی، ترکمن، ترک، قزاق و غیره ثبت شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان گفت: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ارتقای این مرز را اجرای طرح جامع پایانه مرزی اینچه برون نام برد که هم اینک در حال پیگیری مجددانه مسئولان استانی و سازمانی قرار دارد.

وی ادامه داد: پایانه مرزی اینچه برون با حدود ۳۰ هکتار وسعت، تنها مرز رسمی کشور در استان گلستان بین ایران و ترکمنستان است که با اجرای این طرح، تسهیل و رونق تردد و امکان گسترش سطح مبادلات و مراودات اقتصادی در پایانه مرزی اینچه برون به وجود می‌آید.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر