نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود تلاشی که دولت برای تأمین دارو انجام داده ولی طبق بازدیدها، بین موجودی داروخانه و نیاز مردم فاصله زیادی وجود دارد.

غلامرضا منتظری در بازدید از برخی از داروخانه‌های گرگان اظهارکرد: با وجود تلاشی که دولت برای تأمین دارو انجام داده ولی طبق بازدیدها، بین موجودی داروخانه و نیاز مردم فاصله زیاد وجود دارد.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی افزود: از برخی داروخانه‌ها سوال شد که این سهمیه روزانه است ولی آنها گفتند ۱۰ دارو برای یک هفته دریافت می‌کنند که این امر پاسخگوی نیاز مردم نیست.

وی بیان کرد: بررسی مسأله نشان می‌دهد که این کمبود چند علت دارد، یک دلیل آن به مشکل در زنجیره تولید برمی گردد، برخی از تولیدکنندگان با بخشی از ظرفیت خود کار می‌کنند.

منتظری اضافه کرد: بیش از ۹۵ داروها داخلی است و این امر نشان می‌دهد که مشکل را باید در دورن کشور جستجو کرد.

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکل دیگر مردم بالارفتن قیمت دارو بوده که در برخی تا ۱.۵ برابر هم افزایش یافته است، گفت: حاصل این جمع بندی را به کمیسیون بهداشت مجلس و رئیس جمهور ارائه داده و از طریق کمیسیون‌های تخصصی آن را دنبال خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: گفتگو با برخی از مسئولان نشان می‌دهد که برخی از افراد حتی با برخورداری از بیمه قادر به پرداخت هزینه‌ها نیستند و باید تلاش کنیم که دغدغه‌های دارویی مردم کاهش یابد زیرا حوزه سلامت از اساسی‌ترین حوزه‌ها است.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر