مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر گلستان با اشاره به اینکه سوانح جاده‌ای در صدر سوانح استان قرار دارد، گفت: در فصل بهار یک هزار و ۹۳ نفر از مصدومان حوادث مختلف استان گلستان به مراکز درمانی اعزام شدند.

قاسم غریب‌آبادی در جمع خبرنگاران حوادث سه ماهه نخست سال در استان گلستان را تشریح و اظهار کرد: در فصل بهار ۲ هزار و ۲۵۷ امدادگر و نجاتگر جمعیت هلال‌احمر استان ۵۸۱ حادثه را توسط ۷۹۸ تیم امداد و نجات پوشش دادند.

وی با بیان اینکه در این مدت سوانح جاده‌ای و ترافیکی با ۳۷۳ مورد در صدر حوادث قرار داشته است، ادامه داد: در مدت مذکور امدادگران و نجاتگران این جمعیت ۲۹ حادثه کوهستان، ۱۲ مورد سیل و آبگرفتگی، ۳۸ حادثه شهری، سه مورد دریایی ساحلی، یک مورد آتش سوزی جنگل و مرتع، یک مورد زلزله، یک مورد ریزش آوار، یک مورد حادثه هوایی و یک مورد حادثه صنعتی کارگاهی را پوشش دادند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان با تأکید بر اینکه امدادگران جمعیت هلال احمر استان به ۱۰۴ مورد حادثه، مراجعه حضوری و ۱۵ مورد مناسبتی، خدمات امدادی ارائه کردند، افزود: در حوادث یکم فروردین تا ۳۱ خرداد ۱۴۰۲ از ۳ هزار و ۴۰۱ نفر حادثه دیده یک هزار و ۹۳ نفر مصدوم شدند که از این میان ۴۱۰ مصدوم توسط عوامل هلال احمر و الباقی توسط دیگر عوامل از قبیل اورژانس به مراکز درمانی اقصی نقاط استان گلستان منتقل شدند.

غریب‌آبادی در ادامه به تفکیک شهرستان‌های استان که بیشترین پوشش امدادی را داشتند اشاره کرد و گفت: هلال احمر مینودشت با پوشش دهی دو شهرستان مینودشت و گالیکش و دو پایگاه به ۱۱۵ حادثه، گرگان با ۳ پایگاه به ۱۱۱ حادثه و کردکوی هم با دو پایگاه امدادی به ۷۱ حادثه بیشترین حوادث را در سطح استان پوشش دادند.

وی ناوگان امدادی به کارگیری شده در این حوادث را ۴۸۰ دستگاه آمبولانس، ۸۷ دستگاه خودروی نجات و ۹۱ دستگاه خودروی کمک دار برشمرد و تصریح کرد: در مدت مذکور جمعاً ۶۵۸ دستگاه خودروی امدادی در حوادث مختلف مورد استفاده قرار گرفت.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا