فرماندار ویژه گنبدکاووس گفت: رفت و آمد خودروها در این شهر با هدف اجرای کامل طرح محدودیت کرونایی و جریمه ماشین‎‌های متخلف با ۳۰ دوربین ترافیکی کنترل می‌شود.

به گزارش پایگاه اخبار گنبد عبدالقدیر کریمی روز یکشنبه در بازدید از مرکز کنترل ترافیک ستاد انتظامی این شهرستان اظهار داشت: در راستای اجرای مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا، خودروهای پلاک غیربومی در صورت ورود به این شهرستان جریمه خواهند شد.

وی افزود: با همراهی مردم در عمل به مصوبات ستاد مقابله با کرونا، گنبد از وضعیت قرمز شیوع کرونا خارج و وارد شرایط نارنجی شد که امیدواریم با ادامه این همراهی، شاهد مهار کامل این بیماری باشیم.

کریمی ادامه داد: پلیس راهور بدون چشم پوشی و متناسب با دستورالعمل‌ ابلاغی همه خودروهای غیربومی را با هدف قطع زنجیره شیوع کرونا در بدو ورود به گنبدکاووس جریمه خواهد کرد.

طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، جریمه ورود و خروج خودروها در شهرهای با وضعیت قرمز ۱۰ میلیون ریال و وضعیت نارنجی پنج میلیون ریال است.

طبق آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی گلستان، گرگان، آق قلا، بندرترکمن و کلاله در وضعیت قرمز، رامیان در وضعیت زرد و بقیه ۹ شهرستان استان در وضعیت نارنجی شیوع کرونا قرار دارند.

از دیروز شنبه یکم آذر برای مهار کرونا محدودیت بیشتری از جمله ممنوعیت تردد، تعطیلی مشاغل غیر ضروری در شهرهای قرمز و نارنجی و حضور حداکثر یک سوم کارکنان ادارات در کشور اعمال شد.

به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان: در حال حاضر ۵۰۴ مبتلا به کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۱۰۷ نفر در آی‌سی‌یو تحت درمان قرار دارند.

  • منبع خبر : ایرنا