مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت: پسر بچه ۴ ساله اهل سیرجان که عصر روز جمعه در خیابان خاکی و جنگلی ناهارخوران گم شده بود در صحت و سلامت پیدا شد و به آغوش خانواده بازگشت.

قاسم غریب‌آبادی گفت: ساعت ۱۶:۱۵ روز جمعه ۱۵ تیرماه گزارش مفقودی یک پسر ۴ ساله از سوی پلیس و خانواده کودک به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر استان گلستان اعلام شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان گفت: بلافاصله و در ساعت ۱۶:۳۰ تیم‌های عملیاتی به محل حادثه اعزام شدند و براساس اعلام خانواده کودک گمشده، حادثه در بلوار نهارخوران، خیابان خاکی و جنگلی روبروی اداره کل محیط زیست رخ داده است.

وی گفت: عصر دیروز پس از ۲۴ ساعت جست‌وجوی امدادگران هلال‌احمر، نیرو‌های مردمی و محیط زیست، کودک حوالی منطقه مفقود شده در صحت و سلامت پیدا و به آغوش خانواده بازگشت.

غریب آبادی گفت: در این عملیات ۴۶ نیروی عملیاتی در قالب ۱۴ تیم شامل تیم‌های ارزیاب، آنست، کوهستان و واکنش سریع به همراه تیم‌های پشتیبان از آق قلا، واکنش سریع، آنست (تیم سگ‌های تجسس)، مرکزی گرگان ERC، کردکوی بکارگیری شدند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر گلستان خاطرنشان کرد: همچنین ۴ دستگاه خودروی کمک‌دار سبک و ۳ دستگاه آمبولانس ۳ دستگاه موتورسیکلت، ۲ دستگاه هلی‌شات دستگاه‌های همکار و ۵ دستگاه موتورسیکلت داوطلب نیز استفاده شد و برای پیدا کردن کودک تلاش کردند.

وی در پایان به خانواده‌ها به ویژه مسافرین که به تفرجگاه‌ها ناآشنا هستند توصیه کرد مراقب افراد خانواده به ویژه کودکان باشند.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان