سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان گفت: ۱۶ هزار دانش‌آموز عضو مراکز کانون پرورش فکری استان هستند که با تقویت فعالیت تشکل‌های کانون‌یار با اولویت مدارس شاهد بر تعداد این اعضا افزوده خواهد شد.

الهه غیناقی روز چهارشنبه در نشست هم اندیشی مدیران مدارس شاهد و مسوولان مراکز کانون پرورش فکری گلستان به میزبانی گنبدکاووس اظهار کرد: علاقمندان به فعالیت‌های فرهنگی، هنری و علمی با عضویت در کانون پرورش فکری از ظرفیت ۱۸ مرکز ثابت، ۶ مرکز سیار و ۲ مرکز پستی استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: ۶ مرکز سیار کانون پرورش فکری در قالب پیک امید با حضور در مناطق محروم خدمات فرهنگی و هنری را به دانش آموزان کودک و نوجوان ارائه می‌دهند.

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان با اشاره به اینکه طرح کانون مدرسه از اول مهر در مدارس گلستان در حال اجراست، گفت: همچنین طبق تفاهم نامه بنیاد شهید و امور ایثارگران با وزارت آموزش و پرورش به طور ویژه طرح کانون مدرسه در مدارس مقطع ابتدایی و متوسطه اول شاهد اجرا خواهد شد.

غیناقی افزود: در این طرح مدیران مراکز کانون پرورش فکری شهرستان‌ها و مدیران و معلمان پرورشی مدارس شاهد با همکاری هم پنج تا هفت دانش آموز با توانمندی بیشتری را شناسایی کرده و به عنوان کنشگر از آنان استفاده خواهد کرد.

وی ادامه داد: این دانش آموزان بعد از فراگیری آموزش‌های لازم با شکل دهی تشکل کانون‌یاری با حمایت مدیر و معلم پرورشی عضوگیری از سایر محصلان و معرفی فعالیت‌های کانون پرورشی را انجام می‌دهند.

۱۶ هزار دانش‌آموز عضو مراکز کانون پرورش فکری گلستان هستند

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان گفت: ۲۰ اردیبهشت ماه امسال هم در مراسم اختتامیه طرح کانون مدرسه، دستاوردهای دانش آموزان و اقدامات اجرایی برای تقویت همکاری کانون پرورشی و مدارس برای شناسایی استعدادهای فرهنگی، هنری و علمی در مقاطع ابتدای و متوسطه اول به نمایش گذاشته می‌شود.

رییس اداره امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش گلستان هم در این جلسه بیان کرد: ۳۶ مدرسه شاهد با بیش از ۱۰ هزار دانش آموز در استان فعالیت دارند که ۲۴ مدرسه مقطع ابتدایی و متوسطه اول با هفت هزار و ۵۰۰ دانش آموز مشمول اجرای طرح کانون مدرسه هستند.

غلامرضا نودهی افزود: اجرای طرح کانون مدرسه باعث شناسایی دانش آموزان توانمند و با استعداد در حوزه‌های تربیتی، پرورشی، فرهنگی و هنری می‌شود.