بیشترین سطح آتش سوزی مربوط به منطقه چشمه نیلکوه گالیکش به وسعت ۱.۵ هکتار بود که از عصر روز گذشته شروع شد و نیروهای منابع طبیعی با همراهی مردم محلی تا بامداد امروز آن را مهار کردند.

یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: آتش سوزی نقطه‌ای در ۴۸ ساعت گذشته به ۲ هکتار از جنگل‌های طبیعی و بخش کوچکی از جنگل‌های دست کاشت استان خسارت زد.

سرهنگ عیسی گلبینی: بیشترین سطح آتش سوزی مربوط به منطقه چشمه نیلکوه گالیکش به وسعت ۱.۵ هکتار بود که از عصر روز گذشته شروع شد و نیروهای منابع طبیعی با همراهی مردم محلی تا بامداد امروز آن را مهار کردند.

وی ادامه داد: در حین عملیات اطفای حریق یک نفر از مردم محلی روستای سرچشمه دچار حادثه و شکستگی پای چپ شد که با انتقال به بیمارستان تحت عمل جراحی قرار گرفت.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: بقیه حوادث آتش سوزی در مساحت‌های کوچک در مینودشت، بخش گلیداغ مراوه‌تپه و گرگان رخ داد که همگی مهار شد.

سرهنگ گلبینی تاکید کرد: نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی با توجه به تداوم گرمای هوا تا پایان هفته در تمام شهرستان‌های استان آماده باش هستند تا با اطلاع از کوچکترین موارد آتش‌سوزی وارد عمل شوند

  • منبع خبر : ایرنا