استاندار گلستان از اتصال تمام شهرهای استان به شبکه فیبر نوری خبر داد.

علی محمد زنگانه استاندار گلستان در دیدار با حجت الاسلام سید مهدی خاموشی نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کشور به تشریح اقدامات دولت سیزدهم در این استان پرداخت.

او افزود: همگرایی استان در چشم انداز‌های توسعه‌ای مشهود و قابل لمس است.

زنگانه ادامه داد: از هفته دولت امسال تا سفر ریاست محترم جمهور به گلستان ۹۴ همت (هزار میلیارد تومان) افتتاح و کلنگ زنی می‌شود که شامل پروژه‌های عمرانی اقتصادی و فرهنگی خواهد بود.

استاندار گلستان همچنین با اشاره به عقب ماندگی‌های تاریخی استان گفت: در ۲۲ ماه گذشته اعتبار تملک دارایی استان به بیش از ۱۶ همت رسیده است.

زنگانه در بخشی دیگر از سخنان خود به افتخارات استان طی دولت سیزدهم اشاره داشت و تصریح کرد: گلستان جزو سه استان دارای رشد مثبت در حوزه صنعت معدن کشاورزی و خدمات است که در دولت منفی ۵.۹ بوده و اکنون به مثبت ۳ رسیده است.

او بیان داشت: استان گلستان با «شعار گلستان سرزمین هوشمند» در راستای اجرای کامل دولت الکترونیک و تسهیل امور مردم در حوزه فناوری اطلاعات قدم‌های مناسبی برداشته و اکنون جایگاه خوبی در کشور دارد.

استاندار گلستان گفت: تاکنون ۸۳۵ میلیارد تومان برای طرح اتصال فیبر نوری شهر‌های استان هزینه و ۴۰۰ میلیارد دیگر برای اتصال به شبکه زیرساخت کشور توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده است.

زنگانه گفت: محور‌های مواصلاتی گلستان با ۹۵ نقطه حادثه خیز از نظر مخاطرات جاده‌ای در جایگاه دوم کشور قرار دارد که با تزریق یک هزار میلیارد تومان به سرعت در حال حذف این نقاط و اصلاح محور‌ها هستیم.

او افزود: انتشار اخبار خوب باعث افزایش نشاط و حس امید در جامعه شده و این امر مورد تاکید مقام معظم رهبری می‌باشد.

زنگانه در بخشی دیگر از سخنان خود به حوزه گردشگری گلستان اشاره داشت و افزود: طی ۲۲ ماه فعالیت در گلستان پیشرفت ۹۵ درصدی لایروبی کانال‌های منتهی به خلیج گرگان و مناطق ساحلی استان زمینه را برای فعالیت اسکله‌های اتوبوس دریایی مهیا کرده و ما آماده بهره‌برداری در سفر دوم هیئت دولت به گلستان هستیم.

استاندار گلستان یکی از ویژگی‌های دولت سیزدهم را جوان‌گرایی در انتصابات دانست و ادامه داد: در چهار دهه گذشته جوانان گلستانی فرصتی برای کسب تجربه مدیریتی نداشته که در دولت مردم علاوه بر کاهش ۱۰ ساله سن مدیران استان بیش از ۹۴ این مدیران بومی گلستان هستند.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان