فردی که با عنوان کارمند دادگستری از مردم کلاهبرداری می کرد در گرگان دستگیر شد.

فردی که با عنوان کارمند دادگستری از مردم کلاهبرداری می کرد در گرگان دستگیر شد.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: در پی گزارش های مردمی به سامانه پیامکی حفاظت و اطلاعات دادگستری استان مبنی بر کلاهبرداری یک کارمند دادگستری، موضوع با حساسیت پیگیری شد.

حیدر آسیابی افزود: پس از مدتها رصد اطلاعاتی، کارشناسان حفاظت و اطلاعات دادگستری استان موفق شدند این متخلف را که در محوطه بیرونی دادگستری گرگان پرسه می زد، شناسایی و دستگیر کنند.

آسیابی افزود: این فرد در پوشش مسافرکش، افراد را از جلوی دادگستری گرگان سوار می کرد و در بین راه با معرفی خود به عنوان کارمند دادگستری ، مامور نیروی انتظامی یا کارمند حفاظت و اطلاعات ، به افراد وعده می داد در ازای دریافت پول، می تواند رای پرونده را، به نفع متقاضی تغییر دهد.

این مقام ارشد قوه قضاییه در گلستان گفت: این فرد که مجرم ِ سابقه دار است در محل اختفای خود در گرگان دستگیر و برای تکمیل تحقیقات فعلا بازداشت است.

رئیس کل دادگستری گلستان بار دیگر به مردم توصیه کرد: از مسیرهای قانونی پرونده های خود را دنبال کنند و فریب کلاهبرداران و مدعیان ِ نفوذ در دستگاه قضایی را نخورند.

حیدر آسیابی از هم استانی ها خواست : گزارش های مربوط به سوء جریان های مالی و فساد اداری و کارچاق کنی را به شماره ۰۹۱۱۱۷۵۸۳۶۷ پیامک کنند.

 

آسیابی افزود: این سامانه پیامکی، پلی ارتباط با کسانیاست که می‌خواهند فساد اداری و کارچاق کنی در دستگاه قضایی و سازمان های تابعه قوه قضاییه شامل اداره های بازرسی، اداره ثبت اسناد و املاک، پزشکی قانونی و اداره کل زندان ها و همچنین وکلا و کارشناسان را در استان افشا کنند.

  • منبع خبر : صداوسیمای گلستان