مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان گفت: با تسهیل‌گری و تسریع در امور مربوط به حوزه‌های تخصصی این اداره‌کل می‌توان در این استان، گلستانِ فرصت‌های سرمایه‌گذاری فراهم کرد.

محمد جواد ساوری یکشنبه شب در نشستی که در راستای بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و رفع موانع و مشکلات سرمایه‌گذاران در حوزه گردشگری شهر گرگان برگزار شد، اظهارداشت: گلستان در عین محرومیت، از بسیاری از ظرفیت‌های حوزه‌های مختلف سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف برخوردار است.

وی بیان کرد: جذب سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی عامل مهمی برای توسعه گردشگری است که باید با تسهیل‌گری همه دستگاه‌های اجرایی برای سرمایه‌گذاران در بخش حمایت، صدور مجوز و استعلام‌های مورد نیاز پیگیری و تسریع شود.

ساوری خاطرنشان کرد: برای زدودن غبار محرومیت که بر چهره گلستان نشسته، نیازمند کمک و همراهی سرمایه‌گذاران هستیم و امیدواریم با کمک و همراهی سرمایه‌گذاران دارای اهلیت، امکانات خوبی را برای مردم استان و سایر هموطنان ایجاد کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان گفت: کارگروه تسریع امور سرمایه‌گذاران به‌ صورت مستمر و هفتگی و با محوریت مدیریت شهری گرگان و حضور دستگاه‌های اجرایی مرتبط تشکیل شود تا بتوانیم شاهد تسریع برنامه‌های توسعه‌ای باشیم.

ساوری در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر تلاش برای تسهیل‌گری در امور مردم، افزود: این اداره‌کل در مدیریت جدید تا حد ممکن از قانون و دستورالعمل‌ها به نفع مردم و رونق اقتصادی استان بهره خواهد برد.

 

ضرورت بهره‌مندی از مزیت‌های نسبی استان با استفاده گردشگری

نماینده مردم شهرستان‌های گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: این استان در حوزه طبیعی و جغرافیایی از مزیت‌های ویژه‌ای برخوردار است، بطوری که از سیزده اقلیم موجود تعداد هشت اقلیم در استان وجود دارد که این تنوع اقلیمی پتانسیل مناسبی برای گونه‌های مختلف گردشگری است.

غلامرضا منتظری در این جلسه تصریح کرد: اگر نگاه در سطح ملی و استانی به مزیت‌های نسبی گلستان اصلاح شود می‌توان با بهره‌مندی از گردشگری از این مزیت‌ها به نحو مطلوبی استفاده کرد.

وی بیان کرد: خوشبختانه مدیران استان در دولت سیزدهم برای تحول اثربخش در افق پیش رو گردشگری استان و شهر گرگان به‌ منظور دستیابی به رونق اقتصادی و اشتغال‌زایی آمادگی کامل دارند.

منتظری با اشاره به ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری استان خاطرنشان کرد: بافت تاریخی گرگان منحصر به‌ فرد در سطح کشور است که می‌تواند جذاب برای گردشگران باشد.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی گفت: گلستان از گنجینه‌های بی‌نظیری برخوردار است که به‌ خوبی شناسایی نشده و امیدواریم با همراهی و تعامل همه ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی این استان مستعد را بیش‌ازپیش شکوفا کنیم.

سرپرست شهرداری گرگان گفت: ویژگی‌های اقلیمی و همچنین ظرفیت تنوع اقوام به‌ عنوان جاذبه‌ای مهم برای جذب گردشگران در شهر گرگان است که برای بهره‌برداری از آن نیازمند افزایش ظرفیت‌های اقامتی و پذیرایی هستیم.

سید محمدرضا سیدالنگی نیز در این نشست با اشاره به این که رفع مشکلات و دغدغه سرمایه‌گذاران از اولویت‌های مدیریت شهری گرگان است، اظهار امیدواری کرد با جذب سرمایه‌گذاران دارای اهلیت، پروژه‌های خوبی را برای رونق اقتصاد، ایجاد اشتغال و رفاه مردم شهر گرگان و سایر هم‌وطنان فراهم کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های گرگان برای سرمایه‌گذاری گفت: باید با بسترسازی برای روستای زیارت و فراهم کردن مقدمات با توجه به مسائل و موضوعات مختلف به وجود آمده در این روستای جاذب گردشگر، از ظرفیت آن برای توسعه شهر گرگان استفاده کنیم.

 

بروکراسی‌های طولانی موجب توقف برخی سرمایه‌گذاری‌ها در سطح ملی

مدیرعامل موسسه اعتباری ملل گفت: هر گوشه از ایران به لحاظ طبیعی و جغرافیایی ظرفیت است که این پتانسیل را در کمتر کشوری شاهد هستیم.

حجت الاسلام سید امین جوادی تاکید کرد: بروکراسی‌های طولانی متاسفانه در سطح کشور انرژی سرمایه‌گذاران را به علت مدیریت ناهماهنگ و بروکراسی‌های طولانی از بین می‌برود و به همین این دلیل برخی سرمایه‌گذاری‌ها در کشور متوقف مانده که امیدواریم در دولت مردمی، تسهیل در این حوزه را که می‌تواند عاملی برای توسعه و رونق اقتصادی باشد، شاهد باشیم.

وی خاطرنشان کرد: استان گلستان ظرفیت مناسبی در حوزه‌های طبیعی و تاریخی دارد و وظیفه همه ماست که ضمن حفظ فضای طبیعی و تاریخی استان، گردشگری را در راستای رونق اقتصادی استان توسعه دهیم.

مدیرعامل این موسسه یادآور شد: گلستان دروازه زائران حرم مطهر امام رضا (ع) است که باید با مهیاکردن جاذبه‌های استان برای ارائه خدمات مطلوب به هم‌وطنان، از این حجم از مسافران عبوری به نفع توسعه استان بهره برد.

جوادی بیان کرد: آمادگی داریم در راستای افزایش رفاه و اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی در استان گلستان و شهر گرگان با همکاری و همراهی، همگام با مدیران و مسوولان گام برداریم.

  • منبع خبر : ایرنا