این افراد یک  گروه 80 نفره را سازماندهی کرده بودند که  با حضور در دادگاه ها و دادسراهای سراسر استان ، در ازای دریافت پول  به نفع یکی از طرفین دعوی،  شهادت دروغ می دادند.

رئیس کل دادگستری گلستان گفت:  اعضای اصلی این گروه ۵ نفرند که ۴ نفر دستگیر شده اند و یک نفر تحت تعقیب است.

حیدر آسیابی افزود: این افراد یک  گروه ۸۰ نفره را سازماندهی کرده بودند که  با حضور در دادگاه ها و دادسراهای سراسر استان ، در ازای دریافت پول  به نفع یکی از طرفین دعوی،  شهادت دروغ می دادند.

آسیابی افزود: این باند سازمان یافته زمانی لو رفت که کارشناسان حفاظت و اطلاعات استان در رصد راهروی دادگستری و محوطه بیرونی دادگستری گنبدکاووس به رفت و آمد چند نفر که به عنوان شاهد در یکی از پرونده ها حاضر شده بودند، مشکوک شدند.

وی ادامه داد: بررسی های بیشتر ، کارشناسان حفاظت استان را به این گروه سازماندهی شده رساند که بسته به نوع پرونده ها تا ۱۲۰ میلیون تومان پول می گرفتند و شهادت دروغ  می دادند.

به گزارش کانال پایگاه اخبار گنبد از خبرگزاری صداوسیمای گلستان، رئیس کل دادگستری گلستان گفت:  یکی از سردسته های این گروه هم  با این ادعا که  در دادگستری نفوذ دارد ، پول بیشتری از طرفین پرونده می گرفت.

وی ادامه داد: پرونده متهمان در شعبه سوم بازپرسی دادسرای گنبد در حال رسیدگیست.

آسیابی در ادامه از اقدامات ویژه حفاظت و اطلاعات دادگستری استان برای برخورد با کارچاق کن ها و شاهدان دروغ هم  در استان خبر داد و گفت: برای تسهیل در شناسایی این متخلفان،  نیروهای ویژه حفاظت و اطلاعات در همه حوزه های قضایی استان مستقر می شوند.

  • منبع خبر : صداوسیما