کارشناسان ایکس‌ری گمرکات گلستان ۲۵ هزار و ۵۶۰ عدد سیگار قاچاق را از یک دستگاه کامیون صادراتی در مرز اینچه برون کشف کردند.

کارشناسان ایکس ری در حین اسکن یک دستگاه کامیون حامل کالای صادراتی کاشی به مورد مشکوکی برخورد کردند.

این کارشناسان حین اسکن کامیون به محفظه آبی که در زیر کامیون نصب شده بود مشکوک شدند و در نهایت با بررسی بیشتر محموله سیگار قاچاق جاساز شده را کشف کردند.

شهریار شهریاری مدیرکل گمرکات گلستان در آخرین اطلاعات اعلامی از صادرات افزون بر ۳۵۲ هزار و ۳۸۸ تُن انواع کالای غیرنفتی از مبادی گمرکی این استان به ارزش ۲۰۰ میلیون و ۷۳۱ هزار دلار از اول فروردین تا پایان آبان ماه امسال خبر داد و گفت: این میزان صادرات به لحاظ وزنی ۴۸ درصد و به لحاظ ارزش دلاری ۴۲ درصد بیشتر از مدت مشابه سال قبل است.

اینچه برون تنها گمرک زمینی و ریلی استان گلستان در بخش داشلی برون از توابع شهرستان ۴۰۰ هزار نفری گنبدکاووس در مرز ایران و ترکمنستان واقع است.

اینچه برون مرکز گمرکات گلستان بوده و زیرمجموعه آن پایانه‌های صادراتی در گرگان و گنبدکاووس، گمرک امانات پستی گرگان، گمرک بندرترکمن و گمرک فرودگاه بین المللی گرگان هستند.

در سال‌های اخیر با بهره‌برداری از راه آهن بین المللی قزاقستان – ترکمنستان – ایران و گذر آن از اینچه برون، خدمات گمرک ریلی نیز به فعالیت معمول در مجموعه گمرکات استان اضافه شده است.

استان مرزی گلستان در شمال ایران با کشور ترکمنستان و استان‌های مازندران، سمنان و خراسان شمالی همسایه است.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا