بررسی‌ میدانی خبرنگاران در سراسر کشور حاکی از آن است که به دنبال بروز اختلال در جایگاه‌های سوخت، عرضه بنزین با کارت سوخت متوقف شده است و به صورت مقطعی برای رفع نیاز مردم، عرضه سوخت به صورت آزاد صورت می گیرد

به دنبال بروز اختلال نرم‌افزاری در سامانه هوشمند سوخت، فعالیت جایگاه‌های سوخت در سراسر کشور از صبح امروز با مشکل مواجه شده است.

« رضا نواز» سخنگوی صنف جایگاه‌داران سوخت در این زمینه با تکذیب شایعاتی مبنی بر تغییر قیمت بنزین و گازوییل، گفت: ساعتی پیش اختلالی در جایگاه‌های سوخت ایجاد شد که اکنون این مشکل در دست بررسی است و مانعی برای عرضه سوخت به صورت آزاد وجود ندارد.

وی افزود: زمانی که مشکل نرم افزاری در جایگاه ها ایجاد شود، امکان عرضه سوخت با کارت سوخت وجود ندارد از این رو نیازمند این هستیم که یک سری اقداماتی به صورت آفلاین برای عرضه بنزین آزاد صورت بگیرد تا عرضه سوخت در جایگاه ها به مدار بازگردد و مشکل نرم افزاری حل شود.

سخنگوی صنف جایگاه‌داران سوخت با بیان اینکه مشکل نرم افزاری در حال رفع است گفت: تا ساعت آینده جایگاه‌های عرضه سوخت بنزین و گازوییل به مدار باز می گردد اکنون برای رفع نیاز مردم به صورت مقطعی، عرضه سوخت به صورت آزاد صورت می گیرد.

 

با این حال دقایقی پیش صداو سیما اعلام کرد این خرابکاری مربوط به هک شدن سامانه توسط گروهی اسرائیلی تحت عنوان گنجشک درنده می باشد.