مدیر حج و زیارت گلستان گفت: با توجه به تکمیل نشدن ظرفیت در نظر گرفته شده برای حجاج گلستانی در سفر حج ابراهیمی امسال، سازمان حج و زیارت اولویت جدیدی برای این استان اعلام کرد.

سیدعلی میرقاسمپور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد:براساس این اولویت جدید، دارندگان فیش‌های ودیعه‌گذاری تا پایان اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۶ می‌توانند جهت تکمیل ظرفیت‌های خالی نسبت به ثبت‌نام یا رزرو خود به دفاتر مجاز یا کاروان‌های در نظر گرفته شده، مراجعه کنند.

وی با بیان که پیشتر دارندگان فیش‌های ودیعه‌گذاری تا ۲۰ فروردین ماه سال ۱۳۸۶ فرصت ثبت‌نام برای اعزام به این سفر معنوی را داشتند، یادآور شد: متقاضیان اولویت ثبت‌نام باید به یکی از کاروان‌های حج تمتع سال ۱۴۰۲ یا دفاتر زیارتی و یا سامانه اینترنتی https://tamatoreserve .haj .ir مراجعه کرده و به یکی از روش‌های مورد نظر ثبت نام برای تکمیل ظرفیت خالی کاروان‌های حج تمتع انجام دهند.

وی بیان کرد: امسال ۲۰ کاروان حج تمتع با ظرفیت ۲ هزار و ۸۵۰ نفر به گلستان اختصاص داده شده که از این تعداد ۱۴ کاروان اهل سنت و ۶ کاروان مربوط به اهل تشیع است.

میرقاسمپور افزود: همه کاروان‌های گلستان مدینه بَعد (مدینه دوم) هستند که از نیمه دوم خرداد ماه سال جاری، از فرودگاه بین‌المللی شهدای گرگان به مقصد جده اعزام خواهند شد.

وی ادامه داد: تاکنون حدود ۲ هزار و ۴۵۰ نفر از متقاضیان گلستانی حج تمتع سال جاری نسبت به نام‌نویسی و تکمیل مدارک خود اقدام کردند و در مجموع کاروان‌های استان ۳۵۰ نفر ظرفیت و گنجایش خالی دارند.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا