دادستان مرکز استان امروز در جلسه کارگروه آرد و نان استانداری گلستان که با حضور اتحادیه خبازان برگزار شد گفت: همه فعالانه حوزه آرد و نان باید کمک کنند یارانه آرد به دست مردم برسد. محمود اسپانلو با بیان این که متولیان حوزه آرد و نان را امانتدار می دانیم افزود: در دستگاه قضایی برنمی […]

دادستان مرکز استان امروز در جلسه کارگروه آرد و نان استانداری گلستان که با حضور اتحادیه خبازان برگزار شد گفت: همه فعالانه حوزه آرد و نان باید کمک کنند یارانه آرد به دست مردم برسد.

محمود اسپانلو با بیان این که متولیان حوزه آرد و نان را امانتدار می دانیم افزود: در دستگاه قضایی برنمی تابیم فردی که امانتدار مردم در این حوزه است خیانت کند و اگر کسی بی رحمانه در این حوزه اخلال ایجاد کنند ما نیز بی رحمانه با آنان برخورد می کنیم.

دادستان اسپانلو خطاب به اتحادیه خبازان و فعالان شبکه توزیع آرد دولتی گفت: شما به عنوان متولیان و فعالان این حوزه بهتر از همه می توانید بگویید آردهای دولتی کجا می رود و یا علت شلوغی نانوایی ها چیست، بنابر باید خودتان ورود کنید و راه های نفوذ را ببندید و هر جا نتوانستید به دادستان ها اعلام کنید تا ما برخورد کنیم.

دادستان مرکز استان تاکید کرد: هر چند وظیفه برخورد با متخلفان در حوزه آرد و نان با تعزیرات است اما در شرایط حساس کنونی باید تک تک پرونده های این حوزه ابتدا به دادسرا ارجاع شود.

وی افزود:اگر بررسی ها نشان داد تخلف انجام‌شده از مصادیق اخلال در بازار است با متخلفان برخورد می کنیم و مجازات سنگینی در انتظار مجرمان خواهد بود و همین جا قاطعانه اعلام می کنیم این تهدید نیست و برخورد عملی می کنیم.

دادستان مرکز استان گفت: اگر کوتاهی در نظارت ها سبب عرضه خارج از شبکه آرد و شلوغی نانوایی ها شود با ناظران هم بدون اغماض و بی درنگ برخورد می کنیم.

دادستان اسپانلو افزود: ضابطین دادگستری و دستگاههای متولی مکلفند نسبت به افزایش نظارت ها بر حوزه ارد و نان و شناسایی متخلفین و گزارش به موقع به دادسرا اقدام کنند.

دادستان مرکز استان تاکید کرد: اخلال در نظام توزیع مایحتاج عمومی که سبب کمبود یا انحصار شود در وضعیت فعلی مصداق اخلال در نظام اقتصادی است.

اسپانلو گفت: مجوز نانوایانی هم که آرد دولتی را در بازار بفروشند، بدون درنگ باطل می شود.

  • منبع خبر : صداوسیما