معاون راهداری اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان گفت: انجام و تکمیل سه پروژه این اداره‌کل درحوزه راه‌های ارتباطی گنبدکاووس که درجریان سفر چندماه پیش نائب رییس و اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به این شهرستان مورد تاکید قرار گرفت به ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، غلامرضا بیکی عصر پنجشنبه درحاشیه بازدید از پروژه‌ روکش آسفالت جاده گنبدکاووس به بی‌بی شیروان معروف به جاده آلمان از توابع بخش مرکزی این شهرستان به خبرنگاران اظهارداشت: تاکنون ۱۰۰ میلیارد ریال از این نیاز اعتباری تامین شده است.

وی افزود: آسفالت ۱۴ کیلومتر از جاده گنبدکاووس به بی‌بی شیروان که چهار کیلومتر آن اجرا شده، ساخت یک دهنه پل در این روستا که مناقصه انتخاب پیمانکار آن نیز برگزار شده و بهسازی و آسفالت ۱۵ کیلومتر از جاده “آق آباد به چای قوشان” که قرارداد انجام کار با پیمانکار منعقد و تجهیز کارگاه هم شده سه پروژه راهداری در این شهرستان است.

بیکی تاکید کرد: درصورت تخصیص کامل اعتبارات مورد نیاز، این سه پروژه عمرانی تا پایان سال جاری برای استفاده مردم گنبدکاووس به بهره‌برداری خواهند رسید.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان هم در حاشیه این بازدید به خبرنگاران گفت: بعد از سفر رییس جمهور توسعه جاده‌های این استان به‌طور ویژه در دستورکار قرار گرفت و هم اکنون تمام پروژه‌های راهسازی از جمله “کردکوی، بندرترکمن – آق‌قلا، بندرترکمن – گمیشان، آق‌ قلا – اینچه‌برون، گنبدکاووس – آق‌قلا و آق‌ قلا به گنبدکاووس” فعال است.

مهدی ملک بابیان اینکه عملیات اجرایی تعریض باند شمالی محور گنبدکاووس به آق‌قلا با ۲ پیمانکار در حال انجام است، افزود: عملیات اجرایی پنج کیلومتر از این محور در سنوات گذشته به پایان رسیده و امسال ۱۰ کیلومتر آن آغاز شد که تاکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی ادامه داد: زیرسازی و بیس هفت کیلومتر از این ۱۰ کیلومتر به پایان رسیده و آسفالت آن به‌زودی آغاز می‌شود و در سفر نائب رییس مجلس شورای اسلامی قول‌های خوبی برای تامین اعتبار این پروژه داده شد.

ملک، اعتبار مورد نیاز برای این پروژه را ۴۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و بیان داشت که هم اکنون پیمانکار با ۱۰۰ میلیارد ریال دیون در حال اجرای پروژه است.

به گزارش ایرنا، دراین بازدید که نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی، فرماندار ویژه و برخی روسای ادارات و نهادهای این شهرستان نیز حضور داشتند، برخی پروژه‌های عمرانی و خدماتی که در سفر نائب رییس و اعضای کمیسیون عمران قوه مقننه به گنبدکاووس مورد تاکید قرار گرفته بود، بازدید شد.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی چند روز پیش در گفت و گو با ایرنا از تخصیص ۴۲۷ میلیارد ریال اعتبار از منابع ملی برای اجرای پنج طرح عمرانی شامل احداث یک دهنه پل روستایی، روکش آسفالت جاده موسوم به آلمان، احداث شهرک دامپروری، بازنگری طرح هادی هفت روستا و احداث مخزن ذخیره آب روستای “چای قوشان” این شهرستان خبر داد.

امانقلیچ شادمهر بیان داشت: این اعتبارات با مساعدت و همراهی برخی وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها و پیرو سفر دوم و سوم شهریور امسال علی نکیزاد نایب رییس مجلس شورای اسلامی و برخی مدیران ملی و استانی به گنبدکاووس اختصاص یافت.

وی افزود: از مبالغ اختصاص یافته، ۲۰ میلیارد ریال برای احداث یک دهنه پل در ورودی روستای “بی بی شیروان” گنبدکاووس است که هم اکنون کار مطالعات آن توسط مشاور در مراحل نهایی قرار دارد و به زودی عملیات اجرایی این پروژه شروع می‌شود.

شادمهر بیان اینکه برای احداث شهرک دامپروری در گنبدکاووس نیز ۱۰۰ میلیارد ریال اختصاص یافته که بزودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود، اضافه کرد: اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال برای ساخت مخزن ذخیره آب در روستای “چای قوشان” (فجر سه) به منظور آبرسانی به برخی روستاهای نوار مرز از دیگر اعتبارات تخصیصی به این شهرستان است که در مرحله انتخاب پیمانکار برای شروع پروژه قرار دارد.

نماینده مردم گنبدکاووس ادامه داد: عملیات اجرایی بهسازی و روکش آسفالت جاده موسوم به آلمان به طول ۱۵ کیلومتر با هزینه ۲۰۰ میلیارد ریال، چهارمین پروژه‌ عمرانی گنبدکاووس است که عملیات اجرایی آن شروع شده است.

وی افزود: برای بازنگری طرح هادی هفت روستای بخش مرکزی گنبدکاووس از جمله “بی بی شیروان”، “قوچمراد”، “کوچک دیگی سید”، “ایمر محمد قلی آخوند” و “توقلجیق تپه” هم مبلغ هفت میلیارد ریال تخصیص و به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این شهرستان برای انجام کار ابلاغ شده است.

شادمهر اضافه کرد: علاوه بر اعتبارات تخصیص یافته برای پروژه‌های اشاره شده، مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت برای بهسازی ۲۰۰ واحد مسکونی مناطق روستایی این شهرستان به بنیاد مسکن ابلاغ شده است.

وی همچنین از پیش‌بینی هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل جاده ترانزیتی موسوم به «نفت» گنبدکاووس خبر داد و گفت: عملیات اجرایی این پروژه نیز به زودی با تخصیص بخشی از اعتبارات آغاز می‌شود.

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی از انتخاب پیمانکار برای عملیات بهسازی جاده “آق آباد – چای قوشان” این شهرستان هم خبر داد و بیان داشت: هم اکنون تجهیز کارگاه توسط پیمانکار درحال انجام است.

گنبدکاووس با ۴۱۱ هزار نفر جمعیت و پنج هزار و ۷۲ کیلومتر مربع وسعت، دومین شهرستان بزرگ استان گلستان است.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا