طرح پتروشیمی گلستان از 16 سال پیش تاکنون بر زمین مانده است و بیش از ۹۰ هزار سهامدار دارد.

در ادامه پیگیری های دادگستری گلستان، شش هلدینگ بزرگ سرمایه گذاری حوزه پتروشیمی به همراه تیم کارشناسی شرکت صنایع پتروشیمی ایران به گلستان سفر کردند .
رئیس کل دادگستری گلستان گفت : در جلسه ای که امروز با حضور نمایندگان این هلدینگ ها و با حضور دادستان مرکز استان ، بازپرس پرونده و معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار در دادگستری کل استان برگزار شد ، ابعاد حقوقی و قضایی پرونده بررسی و شفاف سازی شد.
حیدر اسیابی افزود: مقرر شد یکسری مستندات جدید از پتروشیمی گلستان در اختیار شرکت های سرمایه گذار قرار داده شود تا پس از بررسی ، برای سرمایه گذاری در پتروشیمی گلستان تصمیم گیری کنند.
اسیابی ادامه داد: هلدینگ ها نظر خود را به وزارت نفت ارائه می دهند و با تایید وزارت نفت، شرکت یا شرکت های سرمایه گذار برای راه اندازی پتروشیمی استان ، معرفی خواهند شد .
این مقام ارشد قضایی استان گفت: خوشبختانه رئیس قوه قضاییه و رئیس جمهور پیگیر حل مشکل این پروژه هستند و امیدواریم به زودی شاهد از سرگیری عملیات اجرایی پتروشیمی گلستان باشیم .
تکاپو برای راه اندازی دوباره پتروشیمی گلستان ۲۵ آذرماه پارسال با دستور ویژه رئیس قوه قضاییه در سفر به استان گلستان آغاز شد و پس از آن در سفر رئیس جمهور به گلستان هم بر کمک به راه اندازی این طرح تاکید شد .
طرح پتروشیمی گلستان از ۱۶ سال پیش تاکنون بر زمین مانده است و بیش از ۹۰ هزار سهامدار دارد.
این پروژه در این سالها فقط ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

  • منبع خبر : صداوسیما