رییس کل دادگستری گلستان با تاکید بر ضرورت حفظ منابع طبیعی و انفال برای انتقال این میراث طبیعی به نسل آینده گفت: ساماندهی ساخت و ساز غیرمجاز اولویت و از برنامه‌های اصلی دادگستری استان است.

به گزارش ایرنا، حیدر آسیابی روز چهارشنبه در نشست شورای قضایی گلستان با حضور رییس سازمان ثبت و اسناد افزود: این استان در حوزه تعرض به عرصه منابع طبیعی با مشکل مواجه است که نمونه بارز آن در روستای زیارت گرگان مشاهده می‌شود.

وی ادامه داد : دستگاه قضایی گلستان با اقداماتی از جمله استقرار ایستگاه بازرسی در ورودی روستای زیارت برای جلوگیری از انتقال غیرقانونی مصالح ساختمانی به دنبال تلاش برای کاهش تخلفات این بخش است که با این اقدام ساخت و ساز غیرمجاز در خارج از بافت این روستا طی هفت ماه گذشته به صفر رسید.

ساماندهی ساخت و ساز غیر مجاز اولویت دادگستری گلستان است

رییس کل دادگستری گلستان با تاکید بر توجه به اقتصاد اهالی روستای زیارت در تامین معیشت آن ها و جلوگیری از فروش زمین، افزود:  در این راستا دستگاه قضایی نشست های متعددی برای توجه و سرمایه گذاری در حوزه گردشگری و رفع موانع روستای زیارت برگزار کرده است.

آسیابی ادامه داد: توجه به رفع موانع توسعه گردشگری زیارت جزو مطالبه دادگستری استان است.

وی همچنین گزارشی از اجرای طرح حدنگاری و صدور سند مالکیت برای تالاب ها و اراضی ساحلی و صدور سند برای شهرک‌های صنعتی ورفع موانع تولید ارایه داد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا