معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان با اشاره به وقوع تصادفات متعدد در جاده‌های این استان گفت: گلستان به لحاظ تعداد نقاط حادثه‌خیز، بعد از تهران در جایگاه دوم کشور قرار دارد.

سیدمهدی مهیایی عصر پنجشنبه در جلسه کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل و شورای راهبری تصادفات استان اظهار کرد: از مجموع ۸۸۰ نقطه حادثه‌خیز کشور، ۹۵ نقطه آن در گلستان قرار دارد.

وی بیان کرد: در ابتدای نوروز امسال آمار تصادفات جرحی و فوتی گلستان روبه‌افزایش بود که با تدابیر اتخاذ شده از جمله پویش‌های ترغیب‌کننده برای کاهش سرعت، آمار مجروحیت و فوت ناشی از تصادف در جاده‌های استان کاهشی است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان هم در این جلسه گفت: از تمام ظرفیت‌ها برای ارتقای ایمنی ترددکنندگان و گردشگران استان در دور دوم سفرهای نوروزی استفاده شد.

عادل مصدقی اظهار کرد: استقرار ۱۱۸ دستگاه از ناوگان راهداری و ۶۳ ناوگان دستگاه‌های دولتی دیگر با تجهیزات کامل کنترل و مراقبت از راه در نقاط حادثه‌خیز و اطلاع‌رسانی‌های مناسب در جهت کنترل و کاهش سرعت خودروها در قالب طرح پویش منفی ۱۰ کیلومتر در راه‌ها از جمله اقدامات انجام شده است.

وی افزود: حضور پررنگ ناوگان و نیروهای راهداری و پلیس و خودروهای سایر نهادهای خدمات‌رسان عامل بازدارنده‌ای برای کاهش تصادفات است.

مصدقی رقم آمار تصادفات را از ابتدای طرح نوروزی تا پایان روز نهم فروردین ۳۷۵ فقره و با ۳۵ درصد افزایش نسبت به مدت به مشابه سال قبل اعلام کرد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا