رئیس اداره مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان گفت: در ۹ ماه سال جاری با تخلفات ۲۶۶ هزار راننده‌ای که سرعت لحظه‌ای و متوسط سرعت را رعایت نکردند، مطابق با قوانین رانندگی برخورد شد.

سید محسن میرصالحی امروز چهارشنبه ۱۴ دی در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: این تخلفات را ۴۲ سامانه پلاک خوان محورهای مواصلاتی استان رصد، ثبت و به پلیس راه اعلام کرده است.

به گفته وی، علاوه بر سامانه‌های پلاک خوان ۳۱ سامانه نظارت تصویری نیز از منطقه سرعلی آباد گرگان تا دورترین نقطه استان همانند گلیداغ و در محورهای شریانی و اصلی و فرعی و نقاط پرتصادف استان مانند محور آق قلا- بندرترکمن متصل بوده که آخرین وضعیت محورها را از نظر ترافیکی رصد می‌کنند.

رئیس اداره مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان ادامه داد: این سامانه‌ها همچنین اطلاعات پایانه مسافری گرگان را در اختیار دستگاههای امنیتی و انتظامی می‌گذارد.

میرصالحی یادآورشد: ۸ سامانه نظارت تصویری دیگر نیز در مرحله نصب و راه اندازی است که تا دهه فجر به بهره برداری می‌رسد.

رئیس اداره مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان خاطرنشان کرد: سامانه توزین در حرکت محور علی آباد-گرگان هم از دیگر امکانات هوشمند جاده‌ای استان است که اضافه تناژ کامیون‌ها را رصد می‌کند.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا