مدیرکل آموزش و پرورش گلستان از کسب عناوین اول تا پنجم این اداره کل در بخش‌های مختلف از جمله پروژه مهر برای نخستین بار در کشور خبر داد و گفت: امسال طرح «هر دانش آموز یک مهارت» نیز برای اولین بار در مدارس استان اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سیدرضا نظری عصر یکشنبه در آیین معارفه و تکریم مدیران جدید و قدیم آموزش و پرورش گنبدکاووس افزود: اداره کل آموزش و پرورش گلستان از همه طرح‌ها و ایده‌های معلمان و دانش آموزان که در راستای پیشبرد اهداف عالیه نظام تعلیم و تربیت و یا منجر به تولید کالا و ایجاد ثروت شود، حمایت می‌کند.

وی با بیان اینکه نظام تعلیم و تربیت به ایده‌ها و نقطه نظرات معلمان بشدت نیاز دارد، اضافه کرد: گلستان با تنوع اقوام و فرهنگ‌ها سرشار از استعداد است که آموزش و پرورش و معلمان نقش مهمی در شکوفایی این استعدادها برعهده دارند.

نظری ادامه داد: امسال برای نخستین بار در کشور و در قالب دیپلماسی مهارتی، تعدادی صنایع دستی بویژه فرش دستباف ترکمن که توسط تعدادی از هنرجوان برخی هنرستان‌های گلستان تولید شده بود به خارج کشور صادر شد.

وی همچنین بابیان اینکه در آموزش و پرورش هر کاری در سایه خردجمعی و کار گروهی قابل اجرا است، گفت: امسال یکی از اقدمات اداره کل آموزش و پرورش گلستان مشخص کردن تمامی معلمان پایه اول ابتدایی کل استان تا خردادماه بود که پس از آن با برگزاری دوره‌های آموزشی توانمندسازی با رویکرد قرآنی در تابستان و برگزاری جلسات آشنایی اولیا با معلمان، موجبات رضایتمندی همکاران و خانواده‌ها را فراهم کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش گلستان همچنین از وجود رگه‌هایی از سند ننگین ۲۰۳۰ در برخی مدارس استان خبر داد و افزود: علت وقوع اتفاقات اخیر در کشور وجود همین سند و عوامل اجرا کننده آن در مدارس است.

نظری، تغییر و جابجایی مدیران را در راستای چرخش نخبگان در نظام تعلیم و تربیت دانست و با قدردانی از زحمات «کمال الدین نظرنژاد» مدیر قدیم آموزش و پرورش گنبدکاووس، «عبدالقادر ظفر» را به عنوان مدیر جدید این شهرستان مرزی معرفی کرد.

به گزارش ایرنا، در این مراسم امامان جمعه شیعه و اهل سنت گنبدکاووس و مدیران قدیم و جدید آموزش و پرورش این شهرستان هم در سخنانی جداگانه با اشاره به جایگاه نظام تعلیم و تربیت در پرورش نیروهای انسانی و آینده ساز کشور، برلزوم اهتمام ویژه مدیران بر اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، توجه به وحدت و تلاش برای تقویت آن تاکید کردند.

آخوند عبدالباسط نوریزاد امام جمعه اهل سنت گنبدکاووس در این مراسم با اشاره به تلاش، هجمه و تهاجم فرهنگی دشمنان اسلام برای ایجاد تفرقه و اختلاف بین اقوام و مذاهب ساکن در ایران اسلامی، برلزوم حفظ وحدت و انسجام و هوشیاری همگان در مقابل فتنه‌های استبکار جهانی تاکید کرد.

حجت الاسلام محمود ترابی هم گفت: آموزش و پرورش (معلمان و دانش آموزان) در سایه قرآن و اهل بیت (ع) می‌توانند ضمن پیشبرد اهداف نظام تعلیم و تربیت در تحقق تمدن نوین اسلامی نیز پیشگام باشند.

آموزش و پرورش شهرستان ۴۱۱ هزار نفری گنبدکاووس درسال تحصیلی جدید ۸۵ هزار دانش آموز از پایه اول تا دوره دوم متوسطه و افزون بر ۱۰ هزار نوآموز پیش دبستانی دارد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا