علماء و ائمه جمعه و جماعات اهل سنت و مدیران مدارس علمیه اهل سنت گلستان با صدور بیانیه‌ای خود را منادیان وحدت و همدلی و خادمان جهاد تبیین دانستند و با صدور بیانیه‌ای از مردم برای حضور در انتخابات دعوت کردند.

در این بیانیه با اشاره به اینکه رای دادن حق و تکلیف مسلم هر ایرانی است ابراز امیدواری کردند: با انتخاب نمایندگانی ارزشی، مردمی و خدمتگزار، مشکلات پیش روی مردم شایسته و وفادار برطرف و با اقتدار روز افزون کشور اسلامی‌مان، زمینه شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی فراهم گردد.

متن بیانیه به شرح زیر است.

بسمه تعالی

مردم شریف استان گلستان

سلام علیکم

با احترام و آرزوی توفیق روز افزون بویژه برای رهبر معظم انقلاب «مدظله العالی» و همه خدمتگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، همانگونه که مستحضرید در آستانه رسیدن به زمان برگزاری آزمون سرنوشت ساز انتخابات ملت سربلند ایران قرار گرفته ایم.

انتخابات مجالس خبرگان رهبری و شورای اسلامی مظهر قدرت و اراده ملتی است که می‌خواهند با دو بال اسلامیت و ایرانیت به قله‌های بلند سعادت بشری دست یافته و در روز یازدهم اسفندماه، برگ درخشان دیگری بر کتاب افتخارات خویش بیافزایند.

بی‌شک سعادت ایران و ایرانی در گرو وحدت و همدلی تمام آحاد ملت بوده و منویات حضرتعالی که خلف صالح امام راحل رحمه الله علیه هستید به عنوان مشعل فروزان هدایت جامعه، می‌تواند مسیر حضور حداکثری و نیز انتخاب اصلح را برای این ملت بزرگوار هموار ساخته و به لطف الهی فردایی زیبا برای مردم قدرشناس ایران اسلامی رقم بزند.

اینجانبان، جمعی از ائمه جمعه وجماعات، اعضای شورای فرهنگی واجتماعی، شورای افتاء، مدیران و مدرسین مدارس علمیه اهل سنت استان گلستان به عنوان منادیان وحدت و همدلی و خادمانِ جهاد تبیین و دعوتِ الی الله، ضمن تجدید پیمان با آرمان‌های امام راحل ره و شهدا و لبیک گویی به اوامر رهبر فرزانه انقلاب، اعلام می‌داریم که مردم ایران فارغ از هر قومیت یا مذهبی که باشند با درک صحیح از شرایط حساس جهان، به ویژه فتنه گری مستکبران جهان و جنایات بی سابقه و ددمنشانه رژیم غاصب و کودک کش اسرائیل در منطقه، در راستای اعتلای هر چه بیشتر کلمه الله و صیانت از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، رأی دادن را حق و تکلیف مسلم هر ایرانی برای مشارکت در تعیین سرنوشت خود دانسته و اجازه نخواهیم داد بدخواهان با فتنه گری و چنددسته کردن مردم، دشمنان بدسابقه را به تاراج اندوخته‌های ارزشمند ملت که حاصل خون هزاران هزار شهید است امیدوار کنند.

از همه علما، طلاب، مبلغان و فرهیختگان جامعه می‌خواهیم به منظور اعتلای ایران اسلامی، از هیچ کوششی برای دعوت آحاد مردم به خصوص جامعه اهل سنت به حضور حداکثری و انتخاب اصلح با توجه به کارنامه و برنامه نامزد‌ها دریغ ننموده و از هرگونه شعار و عملی که خواسته یا ناخواسته آب بر آسیاب دشمنان اسلام و نظام اسلامی می‌ریزد خودداری نمایند.

باشد که با انتخاب نمایندگانی ارزشی، مردمی و خدمتگزار، مشکلات پیش روی مردم شایسته و وفادار برطرف و با اقتدار روزافزون کشور اسلامی‌مان، زمینه شکل‌گیری تمدن نوین اسلامی فراهم گردد.

ان شاءالله

در پایان سلامتی و طول عمر با عزت و دوام توفیقات رهبر عظیم الشان انقلب اسلامی را که چشم و چراغ و امید مستضعفان و آزادگان عالم هستید از ایزد منان مسألت می‌نماییم.

 

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

جمعی از ائمه جمعه وجماعات، اعضای شورای فرهنگی واجتماعی، شورای افتاء، مدیران ومدرسین مدارس علمیه اهل سنت استان گلستان

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان