مدیرکل راه و شهرسازی گلستان گفت: دریافت سند مالکیت در سکونتگاه‌های غیررسمی در استان تنها تا پایان سال ۱۴۰۲ ممکن است.

مهدی ملک گفت: آیین نامه اجرایی بند «م» تبصره ۱۱ قانون بودجه ۱۴۰۲ برای اعطای سند به اراضی دولتی واقع در سکونتگاه‌های غیر رسمی مصوب که در مالکیت وزارت راه و شهرسازی است، از سوی دولت ابلاغ شد.

وی افزود: بر اساس این آیین‌نامه، متصرفین حقیقی یا حقوقی قبل از سال ۱۳۹۴ که در اراضی دولتی واقع در سکونتگاه‌های غیر رسمی مصوب در مالکیت وزارت راه و شهرسازی، سازمان ملی زمین و مسکن و یا شرکت بازآفرینی شهری ایران بنای احداث دارند، می‌توانند برای تشکیل پرونده و دریافت سند به ادارات راه و شهرسازی مراجعه کنند.

ملک با بیان اینکه این موضوع برای اولین بار در دولت مردمی سیزدهم اتفاق افتاده، گفت: از مزایای دریافت سند در سکونت گاه‌های غیر رسمی می‌توان به امکان استفاده از سند به‌عنوان وثیقه برای دریافت تسهیلات نوسازی مسکن اشاره کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان ادامه داد: افزایش تمایل به نوسازی و استحکام بنای مسکونی، امکان صدور پروانه و پایان‌کار و امکان افزایش سرمایه‌گذاری در محله از دیگر مزایای دریافت سند در سکونت گاه‌های غیر رسمی است.

او افزود: متقاضیان برای دریافت سند مالکیت در سکونتگاه‌های غیررسمی گلستان تا پایان سال ۱۴۰۲ مهلت دارند.

ملک ادامه‌داد: گفتنی است ساکنان متصرف زمین‌های دولتی در سکونتگاه‌های غیر رسمی پس از ثبت نام در سامانه تسهیلات بافت فرسوده به آدرس http:// facility .udrc .ir باید با به‌همراه داشتن مدارک ملکی و هویتی و قبض آب و برق به معاونت املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان مربوطه مراجعه کنند.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان