مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان گفت: سن ۱۰ درصد آمار فوت شدگان ناشی از تصادفات جاده‌ای در ۱۱ ماهه سال ۱۴۰۲ کمتر از ۱۸ سال است.

عادل مصدقی در نشست مشترک پلیس راه و راهداری در آستانه نوروز ۱۴۰۳ گفت: در بخش شناسایی رانندگان پرخطر و اعمال قانون طی هماهنگی با سیستم قضایی اتفاقات خوبی افتاده که نهایت شدت اعمال قانون برای کاهش تصادفات جاده‌ای صورت می‌گیرد.

به گفته وی، نظارت و قانون بر سرنشین‌های غیرمجاز که از عوامل تصادفات شناخته شده، شدت می‌گیرد.

مصدقی ادامه داد: از آنجایی که بیشتر تصادفات رانندگی بین ساعات ۱۶ تا ۲۴ شب بوقوع می‌پیوندد و همزمانی ماه رمضان با ایام عید، بر تردد‌های شبانه نظارت بیشتر صورت خواهد گرفت.

دبیر کمیسیون ایمنی راه‌های استان با اشاره به اقدامات فرهنگ سازی مناسب صورت گرفته در سال ۱۴۰۲ ادامه داد: حدود ۳ هزار دانش آموز ۳۱ مدرسه حاشیه راه‌ها و بیش از ۶ هزار عابر پیاده و موتورسوار طی ۴۵ همایش آموزش‌های ترافیکی از جمله این فرهنگ سازی‌ها می‌توان نام برد.

وی همچنین یادآورشد: بیش از ۲۵۰۰ آشکارسازی ناوگان باری و وسائط نقیله کندرو و موتور سیکلت نیز در شهرستان‌ها انجام شد و این طرح‌ها تداوم خواهد داشت.

مصدقی با اشاره به اینکه پلیس راه و راهداری همواره کنار هم هستند و نمی‌توانند از هم جدا باشند، گفت: به دلیل محدودیت‌های اعتباری و علی رغم کار‌های بزرگ صورت گرفته، اما نمی‌توان در برخی جاده‌ها معجزه کرد و لازم است با امکانات موجود کاهش تصادفات را بدنبال بیاوریم.

وی افزود: راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همواره چهار اصل هموار بودن جاده ها، خود معرف بودن و بخشندگی راه و زیباسازی و منظرآرایی حریم راه‌ها را در سرلوحه کار خود قرار می‌دهد.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوانعادل مصدقی امروز در نشست مشترک پلیس راه و راهداری در آستانه نوروز ۱۴۰۳ گفت: در بخش شناسایی رانندگان پرخطر و اعمال قانون طی هماهنگی با سیستم قضایی اتفاقات خوبی افتاده که نهایت شدت اعمال قانون برای کاهش تصادفات جاده‌ای صورت می‌گیرد. به گفته وی، نظارت و قانون بر سرنشین‌های غیرمجاز که از عوامل تصادفات شناخته شده، شدت می‌گیرد. مصدقی ادامه داد: از آنجایی که بیشتر تصادفات رانندگی بین ساعات ۱۶ تا ۲۴ شب بوقوع می‌پیوندد و همزمانی ماه رمضان با ایام عید، بر تردد‌های شبانه نظارت بیشتر صورت خواهد گرفت. دبیر کمیسیون ایمنی راه‌های استان با اشاره به اقدامات فرهنگ سازی مناسب صورت گرفته در سال ۱۴۰۲ ادامه داد: حدود ۳ هزار دانش آموز ۳۱ مدرسه حاشیه راه‌ها و بیش از ۶ هزار عابر پیاده و موتورسوار طی ۴۵ همایش آموزش‌های ترافیکی از جمله این فرهنگ سازی‌ها می‌توان نام برد. وی همچنین یادآورشد: بیش از ۲۵۰۰ آشکارسازی ناوگان باری و وسائط نقیله کندرو و موتور سیکلت نیز در شهرستان‌ها انجام شد و این طرح‌ها تداوم خواهد داشت. مصدقی با اشاره به اینکه پلیس راه و راهداری همواره کنار هم هستند و نمی‌توانند از هم جدا باشند، گفت: به دلیل محدودیت‌های اعتباری و علی رغم کار‌های بزرگ صورت گرفته، اما نمی‌توان در برخی جاده‌ها معجزه کرد و لازم است با امکانات موجود کاهش تصادفات را بدنبال بیاوریم. وی افزود: راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همواره چهار اصل هموار بودن جاده ها، خود معرف بودن و بخشندگی راه و زیباسازی و منظرآرایی حریم راه‌ها را در سرلوحه کار خود قرار می‌دهد.