مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: ۲ هزار امامزاده و بقعه متبرکه در استان‌ها برای اجرای طرح آرامش بهاری و پذیرایی از مسافران و زائران نوروزی آماده شد.

حجت الاسلام محمد نوروزپور روز شنبه در حاشیه برگزاری دوره آموزشی و توجیهی ویژه هیات امنا و مدیران مراکز افق با محوریت نحوه مدیریت امامزادگان و بقاع متبرکه در گرگان به خبرنگاران افزود: طرح آرامش بهاری در جوار بقاع متبرکه از ۲۵ اسفند ماه سال جاری آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: ویژه برنامه اصلی طرح آرامش بهاری، استقبال از لحظه تحویل سال نو در جوار بقاع متبرکه از جمله مرقد مطهر امام رضا (ع) و دیگر بقاع شاخص با اجرای برنامه‌های قرائت قرآن کریم، سخنرانی، دعا و مناجات است.

وی تدارک برپایی خیمه‌های معرفت در جوار بقاع متبرکه را از دیگر برنامه‌های شاخص اجرای طرح آرامش بهاری برشمرد و گفت: در این خیمه‌ها ویژه برنامه‌هایی از جمله سرگرمی کودکان و نوجوانان، پاسخ‌گویی به سوالات شرعی و شبهات دینی با مشارکت‌ مبلغان اعزامی از حوزه‌های علمیه قم و مشهد و روحانیون بومی تا پایان تعطیلات نوروز اجرا می‌شود.

حجت الاسلام نوروزپور با اشاره به آمادگی هتل، زائرسرا و مهمانسرای متعلق به بقاع متبرکه برای اسکان مسافران و زائران نوروزی افزود: با توجه به عبور از بحران شیوع کرونا، این امکانات رفاهی در اختیار مسافران و زائران نوروزی قرار می‌گیرد.

وی تاکید کرد: در نشست هفته گذشته با وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هماهنگی لازم برای ارائه خدمات هرچه بهتر سازمان اوقاف و امور خیریه به مسافران و زائران نوروزی در استان‌های مسیر مشهد مقدس به ویژه گلستان، خراسان شمالی، سمنان، خراسان جنوبی و خراسان رضوی انجام شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان هم گفت: امسال طرح فرهنگی آرامش بهاری در این استان شمالی با مشارکت هیات امنای بقاع متبرکه از جمله ۵۰ بقعه شاخص با مشارکت مبلغان اعزامی و بومی اجرا می‌شود.

حجت الاسلام روح الله سلیمانی‌فرد افزود: علاوه بر این، برای میزبانی از مسافران نوروزی، ضمن تجهیز زائرسراها، برگزاری ویژه برنامه جزء خوانی قرآن کریم، راه‌اندازی توقفگاه‌های موقت اسکان و نمایشگاه‌های فرهنگی درجوار بقاع متبرکه شاخص استان در ایام تعطیلات نوروز در دست اقدام است.

گلستان با یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت یکی از استان‌های شمالی واقع در مسیر زیارتی مشهد مقدس و گردشگری بوده که در کنار دریای خزر، کشور ترکمنستان، استان‌های خراسان شمالی، سمنان و دامنه‌های شرقی البرز و مازندران واقع شده است.

وجود اقوام و مذاهب گوناگون، وجود ۱۲۳بقعه متبرکه با ۱۸۰ امامزاده ، سواحل دریای خزر، وجود آثار تاریخی منحصر به‌فرد از جمله میل گنبدقابوس و شهر تاریخی جرجان و دیوار دفاعی گرگان، سواحلی بخشی از دریای خزر، جزیره آشوراده، پارک ملی گلستان، آبشارهای فراوان، جنگل، کویر از جمله مزیت‌های گردشگری استان گلستان است.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا