معاون مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان گفت: ۲ هزار و ۳۴۰ میلیاردریال اعتبار قرض‌الحسنه و کمک بلاعوض برای ۷۸۰ خانوار مددجوی زیر پوشش بهزیستی استان تخصیص یافت.

داود خسروی روز دوشنبه به خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: اعتبار ساخت مسکن برای ۷۸۰ مددجوی بهزیستی گلستان از محل اجرای تفاهم نامه کشوری ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی روستایی ویژه مددجویان سازمان بهزیستی است.

وی ادامه داد: بر اساس این تفاهم نامه، به هر مددجوی معرفی شده سازمان بهزیستی گلستان، ۲ میلیارد ریال وام قرض الحسنه با کارمزد پنج درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله و یک میلیارد ریال کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.

به گفته وی تاکنون بهزیستی گلستان ۴۰۰ مددجوی واجد شرایط زیر پوشش خود را شناسایی و به اداره کل بنیاد مسکن استان معرفی کرده و کار صدور پروانه ساختمانی، تشکیل پرونده، طراحی نقشه‌های ساختمانی، تامین اعتبار موردنیاز و معرفی به بانک عامل را انجام داده و عملیات ساختمانی آن ها هم آغاز شده است.

خسروی از پرداخت کمک بلاعوض تا سقف یک میلیارد ریال به آندسته از مددجویانی که در سنوات قبل از تسهیلات مسکن روستایی بنیاد مسکن استفاده کرده ولی موفق به تکمیل خانه های خود نشده اند، خبر دادو افزود: این اعتبار در نظر گرفته شده از محل اعتبار تخصیصی جدید پرداخت و این مددجویان صاحب خانه خواهند شد.

وی از مددجویان فاقد مسکن و یا دارای مسکن فرسوده و نیمه تمام زیر پوشش بهزیستی استان گلستان خواست برای بهره مندی از این فرصت استثنایی به بنیاد مسکن شهرستان محل سکونت خود مراجعه کنند.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا