استاندار گلستان از فراهم بودن تمامی تمهیدات و تدابیر مورد نیاز برای برگزاری مرحله دوم دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی درحوزه انتخابیه شهرستان گنبدکاووس واقع درشرق این استان خبر داد و تصریح کرد: هم افزایی بسیار خوبی بین هیات‌های «اجرایی، نظارت و بازرسی» وجود دارد.

علی محمد زنگانه در کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات ستاد انتخابات گلستان در فرمانداری گنبدکاووس، افزود: در سایه تعامل، هماهنگی و هم افزایی بین هیات‌های اجرایی، نظارت و بازرسی استان که در سطح کشور کم نظیر بود، انتخابات ۱۱ اسفند پارسال در کمال سلامت و با رعایت کامل اصل بی‌طرفی برگزار شد.

وی اضافه کرد: گلستان در برگزاری انتخابات جزو استان‌های برتر و در بخش مشارکت مردم در این عرصه مهم سیاسی نیز رتبه سوم کشور را کسب کرد که حاصل تلاش همه دست اندرکاران اعم از هیات‌های اجرایی‌، نظارت و بازرسی و کمیته‌های مختلف ستاد انتخابات این استان شمالی بوده است.

زنگانه همچنین با اشاره به فعالیت کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات ستاد انتخابات گلستان و بابیان اینکه هدف اصلی این کمیته پیشگیری از تخلفات تبلیغات نامزدها بود، ادامه داد: استان ما کمترین تخلفات تبلیغات انتخاباتی را داشت.

استاندار گلستان با تاکید برضرورت رعایت کامل قوانین تبلیغات انتخابات تا زمان پایان مهلت قانونی و برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه گنبدکاووس، بیان کرد: با تخلفات احتمالی بدون اغماض برخورد و مواد در پرونده سوابق نامزدها ثبت شود.

زنگانه از عملکرد رسانه‌های ارتباط جمعی گلستان در انتخابات ۱۱ اسفند پارسال تقدیر کرد و اظهارداشت: اطلاع رسانی اخبار انتخابات بویژه نتایج آن در مرحله دوم هم بایستی بدون تبعیض ازسوی متولیان برگزاری این رخداد سیاسی، بین رسانه‌های این استان انجام شود.

وی همچنین خواستار نظارت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بر فعالیت کانال‌های خبری فضای مجازی شد و گفت: برابر قوانین این کانال‌ها با بیش از پنج هزار عضو باید از ارشاد مجوز داشته باشند.

مدیرکل فرهنگ ارشاد اسلامی گلستان هم در این جلسه از فعال شدن ستاد خبری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در محل فرمانداری گنبدکاووس خبر داد و گفت: مرحله دوم جشنواره خبرنگار حماسه آفرین با محورهای مختلف از جمله امیدآفرینی، گلستان سرزمین برادری و مشارکت دهه نودی‌ها برگزار می‌شود.

الهام متین افزود: تاکنون ۱۲۲ خبرنگار گلستان در مجموع ۱۵۰ اثر به مرحله دوم جشنواره خبرنگار حماسه آفرین ارسال کردند.

وی همچنین از ابلاغ ماده ۷۲ قانون تبلیغات انتخابات به چاپخانه‌ها مبنی بر رعایت اندازه و ابعاد پوسترهای تبلیغات نامزدها خبر داد و افزود: هیچ مورد تخلفاتی در این خصوص نداشتیم.

حمیدرضا بهمنی نژاد، رییس هیات نظارت بر انتخابات استان گلستان هم در این جلسه، اداره امور کشور با رای مستقیم مردم را از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و گفت: هر ۲ نامزد راه یافته به مرحله دوم انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه گنبدکاووس و طرفداران آنها بیشتر موارد قانونی را رعایت کردند و انتظار داریم در پایان انتخابات نامزدها به رای و نظر مردم احترام بگذارند.

فرماندار گنبدکاووس هم دراین جلسه از آمادگی این شهرستان برای برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در روز جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه جاری خبر داد و گفت: برای تبلیغات ۲ نامزد راه یافته به این مرحله ۲۱ مکان عمومی دولتی پیش بینی شد که نامزدها کمتر از آن استقبال کردند.

مهدی دهرویه افزود: در گشت‌های مشترک هیات‌های اجرایی و نظارت برخی تخلفات تبلیغات انتخاباتی به نامزدها گوشزد و موارد تخلف امحا شدند ضمن اینکه با تذکرات داده شده، تخلفات روند نزولی داشته است.

دراین جلسه برخی اعضای کمیته اطلاع رسانی و تبلیغات ستاد انتخابات گلستان هم گزارشی از اقدامات و برنامه‌های خود برای مرحله دوم انتخابات مجلس در حوزه گنبدکاووس ارائه دادند که پوشش کامل مخابراتی و پخش زنده بخش‌هایی از برگزاری انتخابات از جمله آن بود.

شهرستان گنبدکاووس با افزون بر ۴۰۰ هزار نفر جمعیت، یک کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی دارد.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا