قاری جوان گلستانی در سی و نهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم رتبه اول قرائت تحقیق را در میان نمایندگان ۳۳ کشور کسب و عنوان قهرمان قرآنی جهان اسلام را به دست آورد.

امیر حسین رحمتی قاری جوان گلستانی در سی و نهمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم رتبه اول قرائت تحقیق را در میان نمایندگان ۳۳ کشور شرکت کننده کسب و جایزه خود را از آیت الله سید ابراهیم رئیسی دریافت کرد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: استاد امیرحسین رحمتی به عنوان نفر اول، مسابقات قرآن کریم در سی و نهمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد.

حجت الاسلام روح الله سلیمانی فرد توضیح داد: وی در سال ۱۴۰۰ در چهل و چهارمین دوره مسابقات در قرائت تحقیق نفر اول مسابقات منطقه‌ای غرب استان شده بود و توانست به مرحله استانی در شهریورماه سال گذشته راه یابد.

وی ادامه داد: بعد از موفقیت در این دوره به عنوان نماینده گلستان در مسابقات کشوری در چهل و چهارمین دوره شرکت کرد که با همت و تلاش، نفر اول مسابقات قرآن کریم در مسابقات چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری ایران شده و به عنوان نماینده ایران در سی و نهمین دوره مسابقات بیت المللی قرآن کریم جمهوری اسلامی راه یافت.

سلیمانی فرد اضافه کرد: با تلاش شبانه روزی که داشتند در مرحله مقدماتی در بین ۱۴۹ نفر از متسابقین از ۸۰ کشور جهان، حائز رتبه برتر شدند و در مرحله نهایی هم نفر اول مسابقات قرآن انتخاب شدند و به عنوان قهرمان قرآنی جهان اسلام معرفی شدند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان گفت: در اختتامیه این دوره از رقابت که چهارم اسفند برگزاری می‌شود قرائت پایانی را در حضور رئیس جمهور خواهند داشت.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر