مدیرعامل شرکت گاز گلستان با اشاره به افزایش نسبی دما طی روز‌های اخیر در استان گفت: در این ایام مصرف گاز در بخش‌های خانگی، تجاری و صنایع، کاهشی شده است.

علی طالبی گفت: دیروز مصرف گاز در استان ۱۲ میلیون و ۳۰۰ هزار مترمکعب بود.

طالبی ادامه داد: عمده گاز مصرفی استان گلستان از منابع داخلی شامل؛ سرخس، عسلویه و میامی استان سمنان تامین می‌شود و مشکلی در این زمینه نیست.

وی با اشاره به پیش بینی هواشناسی مبنی بر ورود سامانه سرد و بارشی به استان از جمعه، به مشترکان توصیه کرد: نکات مدیریتی در مصرف گاز را مدنظر قرار دهند.

مدیرعامل شرکت گاز گلستان اضافه کرد: دمای رفاه در خانه بین ۱۸ تا ۲۱ درجه است و با تنظیم دمای خانه در این دما می‌توان از اُفت یا قطعی فشار گاز جلوگیری کرد.

طالبی گفت: استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد با برچسب انرژی بالا، استفاده از بخاری به جای شومینه، خاموش کردن بخاری یا رادیاتور در اتاق‌های کم رفت وآمد، پوشیدن لباس گرم، نصب پرده‌های ضخیم تر، بستن دریچه‌های کولر و سایر منافذ، کوتاه کردن زمان استحمام و خلوت کردن اطراف رادیاتور‌ها، از جمله راهکار‌هایی است که می‌توان در مصرف گاز صرفه جویی کرد.

وی افزود: همچنین با عایق بندی لوله‌های موتورخانه، کم کردن درجه موتورخانه‌ها و آبگرمکن‌های مخزنی، می‌تواند حجم بالایی از مصرف گاز را کاهش داد.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان