معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان گفت: تا آخر هفته ۱۰۰ درصد نانوایی های گلستان مجهز به کارت خوان های هوشمند خرید نان می شوند.

محمد دهنوی پیش از ظهر شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: تاکنون ۸۵ درصد نانوایی‌های گلستان مجهز به سیستم هوشمند خرید نان شده‌اند که ۹۳ درصد در شهرها و ۷۸ درصد در روستاها از سیستم کارت خوان استفاده می‌کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان با تاکید بر اینکه تا پایان هفته ۱۰۰ درصد نانوایی‌های استان مجهز به کارت خوان خواهند شد، افزود: نانوایی‌های که برای فروش نان از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند در سهمیه آرد نوع یک دولت ۱۵ درصد و سهمیه آرد نوع دو دولت ۱۰ درصد ما به تفاوت را به عنوان مشوق به نانوایی‌ها پرداخت می‌کند.

دهنوی ادامه داد: امیدواریم با تجهیز همه نانوایی‌های گلستان به این سیستم هوشمند شاهد مدل جدید از خرید و فروش نان باشیم که به واسطه آن هم از شلوغی نانوایی‌ها کاسته خواهد شد و هم دست شبکه‌های زنجیره‌ای که عامل خارج شدن آرد از چرخه نانوایی‌ها هستند، کوتاه شود.

وی با اشاره به اینکه در خصوص برخورد با کسانی که اخلال در سیستم توزیع آرد به وجود آوردند برخورد قاطع انجام می‌شود، افزود: با نظارت‌ها و پیگیری‌های که انجام شده یک شبکه زنجیره‌ای که ۵۶ هزار کیسه آرد را از شبکه توزیع خارج می‌کرد شناسایی شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی گلستان ادامه داد: برای برقراری امنیت غذایی تمام تلاش خود را به کار بسته‌ایم و نظارت‌ها در این حوزه چندین برابر شده است.

وی در خصوص توزیع مرغ به قیمت‌های متفاوت نیز اظهار کرد: پس از عادلانه سازی یارانه‌ها کاهش خرید مرغ را داشتیم و همین امر سبب شد که در مقطعی قیمت خرید مرغ کمتر از قیمت مصوب عرضه شد.

دهنوی گفت: اما با گذشت بیش از یک ماه از اجرای این طرح مرغ به قیمت مصوب ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان عرضه می‌شود و با توجه به اینکه استان گلستان تأمین کننده مرغ کشور است در برخی شهرها قیمت مرغ کمتر از این نیز عرضه می‌شود.

وی ادامه داد: عرضه مرغ به قیمت پایین‌تر مانعی ندارد، اما اگر مرغ بیشتر از قیمت مصوب عرضه شود تخلف است و با آن برخورد خواهیم کرد.

  • منبع خبر : خبرگزاری مهر