سامانه تامین و توزیع محصولات و فرآورده های کشاورزی (ستکاوا) امروز جمعه باحضور وزیر جهادکشاورزی و نوروزی نایب رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گرگان رونمایی شد.

در سامانه ستکاوا خریداران کالاهای اساسی شامل خریداران خرد، عمده، غرف میادین میوه و تره‌بار، فروشگاه‌های زنجیره‌ای و خریداران مناسبتی، خریداران دستگاهی می‌توانند متناسب با میزان سهمیه و ظرفیت مصرف خود بصورت مستقیم اقدام به تامین کالای کنند.

وزیر جهاد کشاورزی در این مراسم که با حضور تشکل‌های بخش کشاورزی گلستان انجام شد گفت: تفویض اختیار تسریع در پیگیری و اجرای طرح کشاورزی به جهاد کشاورزی گلستان واگذار شده و به زودی ابلاغ می شود.

سیدجواد ساداتی‌نژاد افزود: با این اقدام، بروکراسی اداری برای پیگیری و اجرایی طرح های توسعه استان گلستان حذف می شود.

وی در خصوص پیمان‌سپاری ارزی گفت: این طرح در راستای حمایت از تولیدکنندگان کشاورزی انجام خواهد شد.

وزیر جهادکشاورزی با اشاره به اجرایی شدن کشت قراردادی محصولات کشاورزی گفت : این طرح که از سال قبل به صورت آزمایشی به اجرا درآمده بود، از سال زراعی آینده گسترش خواهد یافت.

ساداتی نژاد افزود: اجرای طرح کشت قراردادی در راستای حمایت از تولیدکنندگان بخش کشاورزی است که بعد از ۵۰ سال ابلاغ شد.

در این مراسم تعدادی از فعالان بخش کشاورزی گلستان، مرغ، پنبه، گندمکاران، شیلات، غله، صادر کنندگان و غیره به طرح مسائل و مشکلات حوزه تولید پرداختند.

نشست با تشکل‌های بخش کشاورزی و بازدید از تعدادی پروژه‌های بخش کشاورزی، دیدار با خانواده شهید و شرکت در یادواره شهدای روستای رحمت‌آباد علی‌آبادکتول از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه وزیر جهادکشاورزی به گلستان است.

  • منبع خبر : خبرگزاری ایرنا