برگزیدگان سومین جشنواره رسانه‌ای مطبوعات گلستان شامگاه جمعه با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در گنبدکاووس معرفی شدند.

در مراسم اختتامیه این جشنواره مطبوعات گلستان علاوه بر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار، مدیرکل فرهنگ و ارشاد و تعدادی از مسئولان گلستان حضور داشتند.

هیات داوران سومین جشنواره مطبوعات گلستان پس از بررسی بیش از ۲۵۰ اثر راه یافته به مرحله نهایی داوری،آثار زیر را حائز رتبه معرفی کرد:

در بخش طراحی و صفحه آرایی، سمیرا سبزه از هفته نامه پژواک سخن، مسعود کاظمی از هفته نامه شهرت و مهناز محبوبی‌فر از هفته نامه گلستان سلام رتبه های اول تا سوم را کسب کردند.

در بخش عکس محمد عطایی از خبرگزاری مهر با گزارش توسعه کشت هیدروپونیک در استان گلستان به مقام اول رسید و فائزه کابلی از خبرگزاری شبستان با گزارش تشییع شهیده مدافع سلامت عنوان دوم را به دست آورد.

هیات داوران در این بخش عکسی را جائز رتبه سوم تشخیص نداد.

در بخش تیتر اعظم محبی از خبرگزاری مهر با تیتر دلالان برنج و سودهای نابرده رنج/دسترنج شالیکاران به یغما رفت به عنوان اول دست یافت، وحید حاج سعیدی از ندای کتول با تیتر تحلیل‌گران یاری کنید تا من سهامداری کنم! دوم شد و محدثه حیدری گرجی از ایرنا با تیتر درد ما را نیست درمان الغیاث مقام سوم را کسب کرد.

در بخش مصاحبه و گفتگو هیات داوران اثری را حائز رتبه نخست تشخصی نداد اما مهدی باقریان از ایسنا با گزارش کلاهبرداری یا اشتباه؟ دست های پنهان در جیب دانشجویان دوم شد و رتبه سوم این بخش به زهرا قزلسفلی از ایرنا با اثر ادبیات دفاع مقدس تجلی مقاومت ایران نیازمند حمایت بیشتر رسید.

در بخش خبر فریده ستایشگر از خبرگزاری تسنیم با خبر “فرمانده سپاه گلستان: هر صدایی که بوی تفرقه بین اقوام و مذاهب بدهد از حنجره دشمن است” به مقام اول رسید و داوود خاندوزی از پایگاه خبری گلستان ما با تیتر مردم با مواسات کشور را گلستان کردند دوم شد.
هیات داوران در این بخش اثری را جائز رتبه سوم تشخیص نداد.

در بخش گزارش هم هیات داوران هیچ کدام از آثار ارسالی را حائز کسب رتبه تشخیص نداد.

در بخش مقاله و یادداشت هم هیات داوران هیچ اثری را حائز رتبه های اول و دوم تشخیص نداد و مقام سوم مشترک به فریدون قارئی اینچه برون از اخبار گنبد با اثر یک راه حل موقت برای کنترل بحران نبود یا کمبود پارکینگ در گنبدکاووس و رضا جامی از راه اترک با اثر بومی یا غیربومی؛ غرب استان یا شرق استان رسید.

در بخش مردمی جایزه آثار شایسته تقدیر به عباس بهرامی کلیپ مه پاش الکتریک(دانش بنیان)، رامین روشنی حافظه کاغذ (ایثار و شهادت) و سعید بزرگمهر (شعار سال) رسید.

در پایان این آیین تجلیل از پوستر کارت خبرنگاری ویژه استان گلستان رونمایی شد.

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای شرکت در آیین گرامیداشت روز خبرنگار صبح امروز جمعه وارد گلستان شد.

بازدید از تالار مرکزی فرهنگی _ هنری در حال ساخت گرگان، حضور در نماز جمعه، دیدار با استاندار و نماینده ولی فقیه از برنامه‌های صبح امروز محمدمهدی اسماعیلی در گلستان بود.

استان گلستان ۴۲ پایگاه خبری، ۱۳۶ دفتر رسانه‌ای شامل خبرگزاری، نشریه چاپی و الکترونیکی و ۱۶۵ نماینده نشریه سراسری فعال دارد.

  • منبع خبر : ایرنا