انجام اقدامات پیشگیرانه و مقابله با آسیب‌های اجتماعی از جمله جمع آوری و ساماندهی متکدیان و معتادان متجاهر، مطالبه مردم از مدیران دولت است که باید به آن پاسخ داده شود.

فرماندار ویژه گنبدکاووس با نامناسب دانستن وضعیت آسیب‌های اجتماعی دراین شهرستان مرزی، برلزوم عزم و اهتمام مدیران دستگاه‌های اجرایی و هم افزایی و تعامل برای انجام اقدمات پیشگیرانه برای کاهش آسیب‌ها تاکید کرد.

مهدی دهرویه درجلسه ساماندهی متکدیان و معتادان متجاهر گنبدکاووس با گلایه از تاخیر حدود سه ساله برگزاری جلسات کمیته ساماندهی متکدیان و معتادان متجاهر گنبدکاووس افزود: اگرچه بخشی از این تاخیر به خاطر شیوع کرونا بود اما حوزه آسیب‌های اجتماعی و انجام اقدامات پیشگیرانه و مقابله‌ای با آن نباید توسط متولیان مورد غفلت واقع شود.

وی اضافه کرد: انجام اقدامات پیشگیرانه و مقابله با آسیب‌های اجتماعی از جمله جمع آوری و ساماندهی متکدیان و معتادان متجاهر، مطالبه مردم از مدیران دولت است که باید به آن پاسخ داده شود.

رییس اداره بهزیستی گنبدکاووس نیز در این جلسه گفت: این اداره در چارچوب شرح وظایف و امکانات موجود، اقدامات لازم را درحوزه آسیب‌های اجتماعی به خصوص جمع آوری و ساماندهی متکدیان انجام می‌دهد و برای موفقیت بیشتر نیاز به همراهی و همکاری سایر ادارات و نهادها دارد.

مسلم نوروزی افزود: درحوزه ساماندهی معتادان متجاهر به سبب کمبود ظرفیت ۹۰ نفری مراکز ترک اعتیاد، پایین بودن سهمیه ماده ۱۶ و افزایش هزینه‌های نگهداری به دلیل تورم و افزایش قیمت‌ها، نتیجه اقدامات انجام شده رضایت بخش نیست.

وی اضافه کرد: بسیاری از متکدیان گنبدکاووس از اهالی این شهرستان نیستند و باتوجه به جرم بودن تکدی گری باید دستگاه قضایی برخورد شدیدتری با این افراد داشته باشد.

نوروزی همچنین از راه‌اندازی مرکز غیردولتی نگهداری کودکان کار و خیابانی در گنبدکاووس زیرنظر بهزیستی در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: بررسی ها نشان می دهد این شهرستان ۸۰ کودک کار و خیابانی دارد که بهزیستی نیمی از آنها را ساماندهی کرده است.

  • منبع خبر : فرمانداری